01 липня 2019, 14:14

Перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський звернувся до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський звернувся до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням поставити в порядок денний поточного пленарного тижня в розділ «Для включення до порядку денного та прийняття рішення» проект Закону про внесення змін до статті 9-1 Закону України "Про альтернативні джерела енергії" щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами (реєстр. №10357). Законопроект був поданий народними депутатами-членами Комітету Підлісецьким Л.Т., Домбровським О.Г., Бєльковою О.В., Рябчином О.М., Бондарем М.Л., Батенком Т.І., Войціцькою В.М., Лопушанським А.Я., а також нормативно-правовий акт розглянуто на засідання Комітету та рекомендовано включити до порядку денного сесії і прийняти за основу і в цілому.

Прийняття законопроекту врегулює питання щодо визначення порядку розрахунку рівня «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та забезпечить права та інтереси споживачів, що встановили або планували до кінця 2019 року встановити домашню сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт. Положення законопроекту усувають неузгодженість між положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» від 25.04.2019р. №2712-VIII.

Законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» щодо визначення порядку розрахунку рівня «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання без конкретизації вимог щодо їх розміщення. 

Олександр Домбровський наголошує, що цей важливий законопроект необхідно включити в порядок денний сесії та прийняти за основу та в цілому.