22 травня 2020, 15:16

Пост-реліз підкомітету від 22 травня 2020 року.

22 травня 2020 року підкомітет з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання і підкомітет з питань нафтової, нафтотранспортної галузі та нафтопродуктозабезпечення Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провели спільне засідання, в режимі відеоконференції, на тему: «Щодо розробки законодавчої бази для створення мінімальних (стратегічних) запасів нафти та нафтопродуктів в Україні».

Захід відбувся під головуванням народного депутата України, голови підкомітету Жупанина А.В.

В засіданні (відеоконференції) взяли участь народні депутати України члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, представники Мінекоенерго, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, АТ «Укртранснафта» НАК «Нафтогаз України», керівники Нафтогазової Асоціація України, ТОВ «Консалтінгова група «А-95», НТЦ «Псіхєя», ТОВ «Нафтогазбудінформатика» та інші експерти.

Виступаючі зазначили на необхідності виконання Україною зобов’язань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства щодо приведення нормативно-правової бази по створенню та підтриманню резервів нафти та нафтопродуктів в Україні відповідно із вимогами Директиви 2009/119/ЄС.

Було відмічено що розроблений законопроект «Про створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів» потребує доопрацювання.  

У зв’язку з цим, народний депутат України Жупанин А.В., підводячи підсумки дискусії запропонував створити робочу групу з метою підготовки відповідного законопроекту.