Шановні друзі!
На офіційному сайті Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної   політики та ядерної безпеки ви отримаєте повну та актуальну  інформацію про діяльність нашого Комітету -  розроблені  та прийняті законопроекти, законодавчі ініціативи, плани роботи Комітету та архівні матеріали. докладніше

Повідомлення

Перейти до розділу
12 жовтня 11:16
19 жовтня 2018 року відбудуться Комітетські слухання на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес». докладніше
13 вересня 09:28
21 вересня 2018 року відбудуться Комітетські слухання на тему: «100 днів роботи оновленої НКРЕКП. Чи стала комісія більш професійна та незалежна». докладніше
10 вересня 11:02
12 вересня 2018 року у Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки разом із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні буде проведено «круглий стіл» на тему: «Світовий досвід запровадження системи аукціонів із закупівлі електричної енергії». докладніше
18 жовтня 14:18
Онлайн трансляція Комітетських слухань на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес». 19 жовтня 2018 року початок о 14:00. посилання...
26 вересня 13:57
ПОСТ-РЕЛІЗ Комітетських слухань від 21 вересня 2018 року. докладніше
20 вересня 15:17
В.о. Голови Комітету О.Домбровський зустрівся зі старшим радником з регіональних питань Представництва Європейської Комісії у міжнародних організаціях паном Фаузі Бенсарсом. докладніше
13 вересня 15:58
USAID – стратегічний партнер України в енергетичних реформах. докладніше
13 вересня 15:11
Запровадження системи аукціонів дасть доступ українцям до дешевої та чистої енергії докладніше
11 вересня 14:21
Вивчення зарубіжного досвіду надзвичайно важливе для проведення ефективних реформ енергетики України докладніше
06 вересня 16:51
В України та Австрії - великий потенціал економічного співробітництва. докладніше
06 вересня 16:31
Норвегія – стратегічний партнер України. докладніше
25 жовтня 2017, 11:31

24 жовтня у Києві відбулось засідання Ради Оптового Ринку електричної енергії України.

24 жовтня у Києві відбулось засідання Ради Оптового Ринку електричної енергії України,  в якому взяли участь Перший заступник Голови Комітету ВР з питань ПЕК,  представники уряду, НКРЕКП та керівник ДП “Енергоринок”. На заході обговорювали актуальні проблеми впровадження нової моделі ринку електричної енергії в Україні та можливі шляхи їх розв`язання.

Олександр Домбровський, Перший заступник Голови профільного парламентського Комітету,  Співголова Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії, зазначив:

 

-          "Вважаю, що впровадження нової моделі ринку електричної енергії повинне бути забезпечене консолідованими діями Комітету ВР з питань ПЕК, уряду, НКРЕКП, представники яких входять до Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії, та всіма учасниками ринку".

 

На засіданні також йшлося  про заборгованості, які існують між учасниками ринку, та проблеми, пов’язані із державною допомогою, яка надається представникам сектору електроенергетики. Парламентарій наголосив на важливості їх швидкого розв`язання та закликав учасників дискусії до спільної синхронної роботи в цьому напрямку: 

 

-          "Є величезні борги на ринку електричної енергії, які до 1 липня 2019 року однозначно потрібно погасити.  Щоби ринок почав ефективно працювати, нам необхідно в професійному колі обмінятися думками, аби зрозуміти, як синхронізувати процес запровадження нового ринку електричної енергії".

 

За підсумком засідання було ухвалено рішення про розробку необхідних законодавчих ініціатив для усунення перешкод у запровадженні нового ринку електричної енергії. До роботи із створення документів планується долучити представників відповідних державних інституцій та електроенергетичного сектору, які зможуть запропонувати на розгляд свої пропозиції щодо врегулювання проблемних питань на шляху реалізації нової моделі ринку електричної енергії.

 

Довідка. Закон України “Про ринок електричної енергії” було прийнято Верховною Радою в квітні 2017 року. Мета Закону -  створити ринкові умови в електроенергетиці України і в такий спосіб дати можливість споживачам обирати постачальників електричної енергії.

Для імплементації документу при Кабінеті Міністрів України було створено Координаційний Центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії на чолі з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном та Першим заступником Голови парламентського Комітету з питань ПЕК Олександром Домбровським.

Відповідно до положень Закону, передбачено перехідний період у 2 роки від моменту його введення в дію. Цей період  повинен дати можливість усунути наявні проблеми в електроенергетиці та провести реформу з мінімальним дискомфортом для споживачів. Нова модель ринку електричної енергії має повноцінно запрацювати з 1 липня 2019 року.