Шановні друзі!
На офіційному сайті Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної   політики та ядерної безпеки ви отримаєте повну та актуальну  інформацію про діяльність нашого Комітету -  розроблені  та прийняті законопроекти, законодавчі ініціативи, плани роботи Комітету та архівні матеріали. докладніше

Повідомлення

Перейти до розділу
15 листопада 13:33
23 листопада 2018 року у Комітеті буде проведено Круглий стіл на тему: «Досягнення цілей газовидобутку до 2020 року. Чи всі можливості використано?» докладніше
25 жовтня 10:14
29 жовтня 2018 року о 14:00 у Конференц-залі за адресою вул. Грушевського, 5, буде проведено дискусію на тему: "Держбюджет 2019: політика енергоефективності і енергетичної модернізації, чи високих тарифів і бюджетних субсидій" докладніше
12 жовтня 11:16
19 жовтня 2018 року відбудуться Комітетські слухання на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес». докладніше
27 листопада 14:07
ПОСТ-РЕЛІЗ круглого столу від 23 листопада 2018 року докладніше
30 жовтня 16:46
ПОСТ-РЕЛІЗ дискусії від 29 жовтня 2018 року докладніше
25 жовтня 14:16
23 жовтня, у Стокгольмі пройшов «Шведсько-український форум з біоенергетики 2018» докладніше
22 жовтня 14:31
19 жовтня 2018 року в Верховній Раді України відбулися Комітетські слухання на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес». докладніше
22 жовтня 11:20
ПОСТ-РЕЛІЗ робочої наради від 19 жовтня 2018 року. докладніше
19 жовтня 10:43
В.о. Голови Комітету О.Домбровський зустрівся з нашими стратегічними партнерами з Європейського банку реконструкції та розвитку і Представництва Європейської Комісії в Україні. докладніше
26 вересня 13:57
ПОСТ-РЕЛІЗ Комітетських слухань від 21 вересня 2018 року. докладніше
20 вересня 15:17
В.о. Голови Комітету О.Домбровський зустрівся зі старшим радником з регіональних питань Представництва Європейської Комісії у міжнародних організаціях паном Фаузі Бенсарсом. докладніше
26 вересня 2018, 13:57

ПОСТ-РЕЛІЗ Комітетських слухань від 21 вересня 2018 року.


21 вересня 2018 року в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулися Комітетські слухання на тему: «100 днів роботи оновленої НКРЕКП. Чи стала Комісія більш професійна та незалежна?».

Слухання викликали ажіотаж як серед представників держорганів, бізнесу, так і серед експертів та громадськості. Варто зазначити, що Комісія прийшла в повному складі. Головними питаннями на порядку денному Комітетських слухань були визначені наступні: які перші результати роботи НКРЕКП, роль Комісії у реформуванні електроенергетичного та газового ринків, які станом на зараз є успіхи та проблеми в роботі НКРЕКП. 

В.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський, відкриваючи слухання, зазначив: «Починаючи з 2014 року ми як український парламент обрали курс рухатися в напрямку європейської інтеграції. Взявши на себе зобов’язання і вирішивши трансформувати енергетичний сектор, який, на жаль, історично завжди був дуже глибоко корумпованим, ми взяли на себе зобов’язання прийняти енергетичне законодавство, яке б відповідало вимогам Третього енергетичного пакету ЄС. Ми прийняли низку важливих законів, одним із яких є закон про незалежний регулятор». За словами О. Домбровського, ухвалення в 2016 році Закону «Про НКРЕКП» надало Україні шанс на новий імпульс у проведенні енергетичних реформ і, як результат, створення немонополізованих конкурентних ринків.

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Бєлькова під час свого виступу наголосила на тому, що наразі всі учасники енергетичного ринку очікують від регулятора вирішення найважливіших і найбільш резонансних питань: «Це і знаменитий «Роттердам +». Регулятор повинен пояснити, що відбувається ? це ваш професійний обов'язок. Також існує проблема з приєднанням до мереж ? як на ринку газу, так і електричному. Невирішеним залишається питання тарифу для НАЕК «Енергоатом». Це питання вже перейшло з економічної в політичну площину, а його неврегульованість матиме серйозні наслідки для країни. Крім того, врегулювання питань, пов'язаних з ліквідацією перехресного субсидування ? це повністю зобов'язання регулятора».

За словами О. Бєлькової, серед стратегічних питань, окрім вищезазначених, які потребують нагального вирішення, ще варто виділити наступні:

- рішення про абонплату за газ; 

- розробка методики стимулюючого тарифоутворення для обленерго (RAB-тариф);

- проблеми добового балансування на ринку газу;

- приведення ліцензійних умов до чітких критеріїв.

Від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, про досягнення доповідала голова Комісії О. Кривенко. «Ми нашою командою розуміємо, що на нас лягають великі очікування. Ми вже склалися як команда і виправдовуватимемо ці очікування, цей кредит довіри подальшою своєю роботою. Ми плануємо працювати прозоро і так, щоб наші рішення були всім зрозумілі».

Серед успіхів роботи нового складу голова НКРЕКП зазначила наступні:

-          Після тривалого періоду відсутності кворуму вдалося розблокувати видачу великої кількості ліцензій.

-          Розблоковано алгоритм перерахування коштів.

-          Забезпечено умови для проходження опалювального сезону (НКРЕКП розглянула дуже багато інвестиційних програм, аби і в опалювальний сезон споживачі отримували якісні послуги).

-          НКРЕКП активно включилася в процес контролю за дотриманням ліцензійних умов, зокрема розглянуто більше 190 актів перевірок. Окрім того, накладені значні штрафні санкції і вилучено приблизно 1,7 млрд грн – це ті кошти, які не використовуються підприємствами ефективно.

-          Комісія продовжує імплементовувати вторинне законодавство, котре необхідне для реалізації Закону «Про ринок електричної енергії» (ми прийняли 90% необхідних документів) тощо.

Водночас, що стосується наболілого питання по «Роттердам+», то на думку голови НКРЕКП, ця формула не просто стримує зростання тарифів для населення і промисловості, але й може заощадити споживачам електроенергії 40 млрд грн. О. Кривенко підкреслила, що від нинішніх тарифів компанії не зазнають збитків.

Тим часом, президент НАЕК «Енергоатом» Ю. Недашковський наголосив на тому, що на призначенні нового складу членів НКРЕКП позитивні зміни вичерпалися, адже новий склад, як і попередній, продовжує знімати кошти з тарифу «Енергоатому» на відпуск електроенергії АЕС на компенсацію впливу формули «Роттердам+»: «Той же корупційний «Роттердам +». А тариф Енергоатому продовжує залишатися найнижчим у світі. Чому? Що у нас коштує дешевше, ніж у них, крім робочої сили? Може наші технології настільки передові і просунуті? Все набагато простіше - у нас ексклюзивні «особливості національного регулювання»! У всьому світі головною перевагою атомної енергетики є низька паливна складова тарифу - не більше 20%. А у нас - вже більше половини. За цим показником ми скоро наздоженемо теплову генерацію. Ось тільки в ціні відстаємо вже в чотири рази. І зусиллями Нацкомісії цей розрив продовжує зростати. Ніякого логічного пояснення нинішнього дефіциту атомного тарифу в розмірі 13,9 млрд грн не існує».

У свою чергу, секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки В. Войціцька, підкреслила, що НКРЕКП має дискримінаційний підхід до тарифоутворення на ринку генерації електроенергії. На її думку, НКРЕКП завдяки «Роттердам+» надає преференції тепловій генерації і все це відбувається за рахунок атомної генерації. «Особисто для мене позиція НКРЕКП щодо несправедливого підходу до формування тарифу державної атомної генерації є абсолютно неприйнятною», ? зазначила народний депутат.

Підсумовуючи все вищезазначене, в.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський зазначив: "Я перш за все вважаю, що потрібно сьогодні подякувати повному складу НКРЕКП за те, що вони прийшли на Комітетські слухання, розуміючи, що дискусія буде дуже непроста. Закон про незалежного регулятора почав працювати. Тому що закон дає не тільки права, закон дає і відповідальність. І закон зобов'язує, щоб робота регулятора була прозорою, публічною. І принаймні сьогоднішні слухання, на мою думку, є достатньо оптимістичними з точки зору того, що ми рухаємося вперед, – сказав Домбровський. – Я хочу подякувати за критичну, але професійну розмову і за професійну позицію регулятора. Ми з оптимізмом дивимося на команду, яка сьогодні є в НКРЕКП".