01 грудня 2021, 10:23

Не можна шантажувати владу дефіцитом електроенергії для населення - Андрій Герус

«Представники компаній, які відстоюють інтереси олігархів, мають розуміти де є дискусія, де є претензії, а де є червоні лінії, які не можна перетинати. Як на мене, це потрібно чітко розуміти. Не хотілось би, щоб елементом війни був штучний дефіцит електроенергії та ризик віялових відключень світла», - заявив Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в інтерв’ю 24 Каналу.

Приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія має дотримуватись законодавства і ліцензійних умов при будь-якій владі. Зокрема, ліцензійні умови передбачають дотримання гарантованих запасів вугілля на складах ТЕС, однак компанією цього не було здійснено.

«У будь-якому разі деолігархізація це правильна політика, про неї заявлять усі президенти та політики, нас підтримують іноземні партнери, тому однозначно її потрібно проводити», - прокоментував Андрій Герус.

За його словами, коли бізнес потребує все нових політичних рішень, адміністративних втручань та додаткової монополії з метою збільшення прибутку, тоді з таким бізнесом у влади виникають проблеми і складні відносини.