04 липня 2022, 09:41

Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту

 Лідери країн Великої сімки планують розробити механізм обмеження ціни на імпорт російської нафти.

 

Запроваджені санкції проти росії призвели до росту цін на енергносії в Європі. Як наслідок, росія почала заробляти більше, хоча енергоресурсів продає менше.

 

«Ми стурбовані тягарем підвищення цін на енергоносії та нестабільністю енергетичного ринку, які посилюють нерівність на національному та міжнародному рівні та загрожують нашому спільному процвітанню. Ми знову підтверджуємо зобов’язання поступово припинити нашу залежність від російських енергоносіїв. Крім того, ми вивчимо подальші заходи, щоб запобігти отриманню росією прибутку від її загарбницької війни, - зазначається в рішенні, - поступово виводячи російську нафту з наших внутрішніх ринків, ми будемо намагатись розробити рішення, які відповідатимуть нашим цілям щодо скорочення російських доходів від вуглеводнів і підтримки стабільності на світовому енергетичному ринку. Ми вітаємо рішення ЄС щодо необхідності вивчення способів стримування зростання цін на енергоносії, включаючи можливість запровадження тимчасового обмеження цін на імпорт, де це доречно».

 

За словами прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіда, країни Групи Семи планують встановити максимальну межу цін на російську нафту. Верхня межа буде вдвічі меншою від поточної ціни.

«Ми встановимо верхню межу на рівні приблизно половини від поточної ціни і створимо механізм, який не дозволить купувати її дорожче», – заявив прем'єр.

Механізм передбачатиме заборону усіх послуг з транспортування російської нафти, якщо вона буде продаватись за ціною вище за граничну. Верхню межу цін погодять за підсумками консультацій з міжнародними партнерами.