Шановні друзі!
На офіційному сайті Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної   політики та ядерної безпеки ви отримаєте повну та актуальну  інформацію про діяльність нашого Комітету -  розроблені  та прийняті законопроекти, законодавчі ініціативи, плани роботи Комітету та архівні матеріали. докладніше

Повідомлення

Перейти до розділу
03 квітня 11:56
05 квітня 2019 року відбудеться засідання Міжвідомчої робочої групи з питань запровадження електро-акумулюючих систем та розробки механізму стимулювання їх будівництва та інтеграції у ОЕС. докладніше
19 березня 17:48
Інформація щодо проходження законопроекту реєстр. №8449-д. докладніше
14 березня 10:56
Публікація в Інтернет-виданні "Українська Правда" за авторством Першого заступника Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Домбровського Олександра Георгійовича докладніше
04 червня 16:57
Засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. докладніше
16 травня 09:47
Член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки народний депутат України Мартовицький А.В. провів прийом громадян. докладніше
02 квітня 15:30
В Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулася робоча нарада з обговорення проблемних питань ринку електричної енергії. докладніше
28 лютого 17:23
Американські партнери підтримують реформи в енергетичному секторі України. докладніше
15 лютого 12:49
Конструктивна співпраця: у Комітеті відбулася зустріч із партнерами з Великої Британії докладніше
07 лютого 15:45
ПОСТ-РЕЛІЗ Круглого столу на тему: «Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання» докладніше
26 грудня 17:04
18 грудня 2018 року у Києві проходив Інвестиційний Форум Україна-ЄС з відновлюваної енергетики. докладніше
20 грудня 14:34
ПОСТ-РЕЛІЗ від 19 грудня 2018 року. «Стала енергетика та охорона довкілля: «зелений» порядок денний для України». докладніше
27 листопада 2018, 14:07

ПОСТ-РЕЛІЗ круглого столу від 23 листопада 2018 року

23 листопада 2018 року в Верховній Раді України відбувся круглий стіл «Досягнення цілей газовидобутку. Чи всі можливості використано?».

Захід був проведений Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки за сприяння Уряду Великобританії.

Завданням круглого столу було обговорення стратегічних завдань з видобутку природного газу, Кодексу про надра та визначення кроків, які потрібно здійснити для покращення управління природними ресурсами. 

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський, відкриваючи захід, зазначив: «Комітет періодично проводить  дискусій з метою пошуку інструментів і рішень необхідних для отримання Україною власних енергетичних ресурсів, що дасть можливість Україні стати енергетично незалежною державою».

Члени Комітету були ініціаторами та розробниками багатьох законопроектів які дозволять спростити бюрократичні процедури, зменшити податкове навантаження, створити конкурентні інвестиційні умови для приходу великих інвесторів в сектор видобутку власного газу. Закон, який прийняла Верховна Рада України по децентралізації ренти дозволив отримати на місцях великі фінансові ресурси і це повинно сприяти динаміці збільшення видобутку газу.

Програма розвитку газовидобувної галузі до 2020 року є для України критично необхідною. Враховуючи, що відбувається будівництво газопроводів в обхід України, ми повинні переосмислити нашу енергетичну безпеку.

Нам необхідно знайти ефективну формулу, без елементів корупції, яка б дала можливість інтеграції можливостей державного сектору з видобутку газу і приватного сектору. Потрібно на рівні парламенту, уряду, центральних органів виконавчої влади зробити все можливе  для того щоб зняли бар’єри які мішають рухатися швидко вперед.

Адже нам потрібне революційне збільшення обсягів видобутку природного газу».

У свою чергу, Михайло Близнюк, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України, додав, що повільна динаміка зростання обсягів видобутку газу не забезпечує досягнення показників, передбачених Концепцією. Водночас, серед позитивних зрушень пан Близнюк зазначив те, що завдяки Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату», рентні платежі тільки від «Укргазвидобування» за 10 місяців 2018 року склали 992 млн грн. Що стосується оновленої Концепції розвитку газовидобувної галузі, то, за словами Михайла Близнюка, основними заходами в ній є створення сприятливих умов для залучення нових інвесторів, проведення аукціонів. «Ми очікуємо проведення 12 конкурсів по УРП», ? додав заступник міністра енергетики.

Заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш ще раз наголосив на тому, що багато вже було покращено, але, водночас, зазначив, що досі не вирішена проблема з видатками на проведення геологорозвідувальних робіт: «Протягом останніх трьох років ми наполягаємо на тому, щоб були збільшені видатки на проведення геологорозвідувальних робіт. На жаль, програма за останні 6 років фінансується в межах 8%. Ми неодноразово зверталися з проханнями щодо збільшено суму видатків на геологорозвідувальні роботи з нинішніх приблизно 100 млн до 700-800 млн грн, але нічого не змінилося».

Серед тих процедур, які спростили роботу у видобувній галузі, заступник міністра згадав, зокрема, порядок погодження з місцевими органами влади отримання дозволу на видобуток, електронну систему видачі дозволів, а також електронні торги.

Олег Прохоренко, голова «Укргазвидобування», відзначив певні позитивні зрушення. Серед них, наприклад, значне покращення співпраці з Держгеонадрами. За словами пана Прохоренка, завдяки своєчасному опрацюванню дозвільних документів зі сторони Держгеонадр «Укргазвидобування» має можливість ефективно використовувати потенціал наявних родовищ та збільшувати видобуток власного газу за результатами робіт з інтенсифікації видобутку. «З початку року ми отримали приблизно 100 погоджень, зокрема й на продовження дії та внесення змін до наявних спецдозволів», ? зазначив Олег Прохоренко.

Водночас, на фоні певних покращень, однією з ключових проблем, яка гальмує збільшення темпів видобутку, на думку голови «Укргазвидобування», є процедура погодження спеціальних дозволів облрадами. Зокрема, через велику кількість відмов компанії не вдалося досягти приросту обсягу видобутку на 1 млрд кубометрів. Через це Олег Прохоренко запропонував розглянути питання щодо позбавлення облрад права погоджувати спецдозволи, пропонуючи натомість систематично проводити аукціони.

У свою чергу, Олег Кирилюк, т.в.о. голови Держгеонадр, зазначив: «Ті процеси, які вже відбулися в галузі за останні декілька років, фактично трансформують її. І те, що сьогодні керівник «Укргазвидобування» не має принаймні за цей рік до нас претензій по регулюванню дозволів, вже говорить саме за себе. На сьогодні в Україні діє 515 спецдозволів, які регулюють видобуток газу. У цьому році Держгеонадр опрацювала 180 спецдозволів на нафту й газ – це кожен третій спецдозвіл. Фактично те, що завжди викликало проблеми – продовження, надання чи зупинка – фактично з цього року проходить досить швидко і без таких проблем, які виникали раніше».

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова підвела підсумки обговорених на Круглому столі питань.

 Звернула увагу присутніх що сьогодні на рівні первинного законодавства   прийняті всі можливі закони. Створені привабливі фіскальні умови для видобутку газу і нафти окрім нетрадиційного видобутку газу. Нормативну базу по нетрадиційному газу потрібно розробляти.

Також вона зазначила, що потрібно оновити механізм спільної діяльності не порушуючи інтереси України і не звільняючи від відповідальності тих хто скористався цим режимом раніше не враховуючи інтереси України. Завданням на 2019 рік повинно бути укладання як мінімум 10 нових угод, які реально почнуть працювати та відкриття інформації відповідно до прийнятого закону про прозорість видобувних галузей.

У держави на законодавчому рівні не вирішенні питання «сплячих ліцензії». Потрібно розробити механізм повернення їх в ринок.

На переконання Ольги Бєлькової  необхідно створити окремий «регулятор» для нафтогазової галузі.