28 липня 16:13
Комітет з питань енергетики та ЖКП провів прес-конференцію за підсумками року роботи. докладніше
24 липня 17:30
Онлайн трансляція прес-конференції Комітету з питань енергетики та ЖКП. Початок 27 липня, о 16:00 докладніше
24 липня 17:09
Анонс прес-конференції присвяченої підсумкам року роботи Комітету з питань енергетики та ЖКП докладніше
21 липня 18:30
Прийнято Закон №3658 докладніше
20 липня 09:18
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 20 липня 2020 року об 11:00. посилання...
14 липня 09:22
Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії". докладніше
09 липня 13:49
Представники міжфракційного депутатського об'єднання «За розвиток атомної енергетики» взяли участь у круглому столі на тему: «Ринок електроенергії. Проблеми та шляхи вирішення», організованому ДП НАЕК «Енергоатом». докладніше
09 липня 12:13
Пост-реліз Комітетських слухань на тему: «Використання природного газу в побуті: безпека, проблеми, шляхи вирішення» від 08.07.2020 року докладніше
12 вересня 2019, 12:20

Інформаційне повідомлення. Засідання Комітету 10-11.09.2019 року.

10-11 вересня 2019 року відбулось засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Під час розгляду першого питання Голова Комітету А.Герус звернувся до депутатів – членів Комітету з пропозицією направити звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України щодо розподілу чистого прибутку державних енергетичних компаній у вигляді дивідендів.

За результатами розгляду народні депутати – члени Комітету підтримали зазначене звернення.

Наступним питанням порядку денного стала інформація Міністра розвитку громад та територій України А.Бабак.

Пані Міністерка надала інформацію щодо підготовки систем життєзабезпечення до опалювального сезону, а також окреслила першочергові питання щодо співпраці з Комітетом стосовно:

-реалізації закону Про житлово-комунальні послуги;

-забезпечення співпраці в удосконаленні законодавства.

Після доповіді пані А.Бабак відповіла на питання народних депутатів стосовно заборгованості за житлово-комунальні послуги та здійснення державного регулювання у сфері теплопостачання. В дискусії взяли участь народні депутати Герус А.М., Кучеренко О.О., Волинець М.Я., Юрченко О.М., Мороз В.В. та Нагорняк С.В.

Інформацію було заслухано та прийнято до відома.

Наступним питанням на засіданні Комітету було заслуховування інформації Голови НКРЕКП О.Кривенко.

Пані О.Кривенко доповіла стосовно підсумків роботи НКРЕКП з наступних питань:

-ліцензування;

-підготовка до опалювального сезону;

-впровадження онлайн послуг;

-контроль за якістю наданих послуг;

-впровадження ринку електричної енергії.

Також О.Кривенко наголосила на можливості НКРЕКП рекомендувати Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг певні законодавчі зміни, які зможуть покращити роботу регулятора.

Голова Комітету А.Герус наголосив на необхідності живого діалогу з НКРЕКП та озвучив пропозицію щодо  конструктивної співпраці.

Також до дискусії приєднались народні депутати – члени Комітету Камельчук Ю.О., Кучеренко О.Ю., Іоффе Ю.Я. та Волинець М.Я. з запитаннями стосовно ціноутворення на газ, постачання газу до проблемних регіонів та підключення до електромереж.

Інформацію було заслухано та прийнято до відома.

Під час розгляду наступного питання було одноголосно затверджено перелік членів підкомітетів, створених в Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

З інформацією про назви підкомітетів та їх склад можна ознайомитись за посиланням.

Перейшовши до розгляду питань в розділі «Різне» членами Комітету Іоффе Ю.Я. та Кучеренко О.Ю. було представлено два законопроекти: проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" щодо впорядкування ціноутворення та недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ», р.№1122 та проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо спрямування природного газу вітчизняного видобутку на потреби населення у повному обсязі)», р.№1177.

В результаті обговорення було прийнято одноголосне рішення про опрацювання цих законопроектів на спільних засіданнях відповідних підкомітетів для їх вивчення, аналізу та порівняння.

Також було прийнято одноголосне рішення стосовно створення робочої групи по розробці законопроекту на базі р.№10228 (VIII скликання ) під керівництвом  першого заступника голови Комітету О.Кучеренка.