28 липня 16:13
Комітет з питань енергетики та ЖКП провів прес-конференцію за підсумками року роботи. докладніше
24 липня 17:30
Онлайн трансляція прес-конференції Комітету з питань енергетики та ЖКП. Початок 27 липня, о 16:00 докладніше
24 липня 17:09
Анонс прес-конференції присвяченої підсумкам року роботи Комітету з питань енергетики та ЖКП докладніше
21 липня 18:30
Прийнято Закон №3658 докладніше
20 липня 09:18
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 20 липня 2020 року об 11:00. посилання...
14 липня 09:22
Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії". докладніше
09 липня 13:49
Представники міжфракційного депутатського об'єднання «За розвиток атомної енергетики» взяли участь у круглому столі на тему: «Ринок електроенергії. Проблеми та шляхи вирішення», організованому ДП НАЕК «Енергоатом». докладніше
09 липня 12:13
Пост-реліз Комітетських слухань на тему: «Використання природного газу в побуті: безпека, проблеми, шляхи вирішення» від 08.07.2020 року докладніше
02 липня 2020, 15:50

Підсумки виїзного засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провів виїзне засідання на Трипільській ТЕС.

На засіданні були присутні члени Комітету, виконуючий обов'язки генерального директора ПАТ «Центренерго» Олександр Корчинський та представники шахтарських профспілок.

Розпочалося засідання зі звіту Олександра Корчинського щодо діяльності підприємства. Була озвучена інформація про фінансові результати роботи підприємства, а також про виплати за старими заборгованостями перед державними шахтами. За словами в.о. генерального директора ПАТ «Центренерго», компанія у плановому порядку здійснює розрахунки з державними шахтами з якими має прямі угоди.

Доповідаючи про ціни на паливо, яке використовує підприємство при генерації електричної енергії, Олександр Корчинський порівняв «українську» та «світову» ціну на вугілля: ціна вугілля державних шахт складає 1950 грн/т (5200 ккал/кг), тоді як ціна вугілля на світових ринках - 1500 грн/т (5800 ккал/кг). За словами доповідача, для прибуткової роботи підприємства ціна на вітчизняне вугілля має складати не більше 1345 грн. за тонну. При цьому «Центренерго» частково використовує більш економічне вигідне на сьогодні паливо – природний газ, щоб збільшену грошову виручку, отриману від згенерованої з використанням газу електроенергії, спрямувати на пришвидшене погашення боргів перед державними шахтами.

Також в.о. генерального директора ПАТ «Центренерго» розповів про основні напрямки роботи з реалізації інвестиційної програми на 2020 рік: «Заплановано будівництво нового вагоноперекидача, реконструкція золовідвалів, перехід антрацитових блоків на газову групу та сіроочистка». За словами пана Корчинського, метою цих заходів є дотримання екологічних стандартів роботи теплоенергетичних підприємств та збільшення обсягів видобутку вугілля на українських шахтах.

Наприкінці своєї доповіді Олександр Корчинський заявив, що ПАТ «Центренерго» займає державницьку позицію та попри складну ситуацію на енергоринку намагається виконувати взяті на себе зобов’язання щодо розрахунків з вітчизняними вугільними виробниками.

Народні депутати та представники державних шахт мали змогу поставити питання виконуючому обов'язки генерального директора ПАТ «Центренерго» Олександру Корчинському та отримати вичерпні відповіді на них, а також приділити окрему увагу плану виплати заборгованостей.