22 квітня 17:02
Відбулося онлайн-засідання робочої групи з підготовки стратегії розвитку водневої енергетики та водневої інфраструктури України докладніше
22 квітня 09:11
Інформація щодо сформованих робочих груп в Комітеті з питань енергетики та ЖКП докладніше
21 квітня 16:14
Члени Комітету звернулись до Уряду щодо необхідності продовження терміну дії ПСО для виробників теплової енергії докладніше
16 квітня 09:50
Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі" докладніше
09 квітня 16:15
Комітет рекомендує Верховній Раді підтримати у другому читанні законопроект щодо сертифікації оператора системи передачі докладніше
09 квітня 10:06
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 09 квітня 2021 року о 14:30. посилання...
07 квітня 13:05
Комітет висловлює співчуття з приводу смерті Кальченка М.В. докладніше
26 березня 12:42
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ! посилання...
29 жовтня 2020, 16:13

Інформаційне повідомлення. Результати засідання Комітету 29.10.2020 р.

 
У четвер, 29 жовтня, Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провів засідання, на якому розглянув 2 законопроекти.

  Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, р. №3790 (перше читання).


Проектом Закону №3790 пропонується внести зміни до Закону № 2545-VIII «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» з метою впровадження нових вимог Стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей 2019 року.

 

За словами доповідача, Андрія Жупанина, у 2013 році Україна приєдналась до міжнародної Ініціативи прозорості видобувних галузей, яка базується на принципах та вимогах організації, викладених у Стандарті ІПВГ. З метою імплементації вимог ІПВГ в 2018 році Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Однак до міжнародного Стандарту часом вносяться зміни і якраз для того, щоб відобразити їх в Законі № 2545-VIII, розроблений законопроект №3790.

 

Запропонований авторами законопроект уточнює обсяги та порядок розкриття інформації (порядок затвердження форм звітності, граничний термін подання звітності суб’єктами розкриття інформації) компаніями, що здійснюють діяльність у видобувних галузях, впроваджує звітування та врегульовує питання відповідальності за подання недостовірної інформації. Також законопроектом передбачається відображення гендерного аспекту в діяльності компаній.

 

Також законопроект удосконалює термінологію, що застосовується у Законі «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», уточнює коло суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях та повинні звітуватись за правилами Закону № 2545-VIII. Удосконалює порядок формування Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ та перелік її повноважень, передбачає створення національного секретаріату ІПВГ, уточнює порядок обрання незалежного адміністратора та його повноваження та визначає заходи, що мають прискорити підготовку та перехід на електронне звітування.

 

Народні депутати обговорили законопроект та рекомендують Верховній Раді України прийняти його у першому читанні за основу.


 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту, р. №3356 (повторне перше читання).


Метою цього законопроекту є створення нормативно-правової бази для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива у галузі транспорту.

 

Зокрема проектом Закону передбачається з 1 травня 2022 року обов’язковий вміст рідкого біопалива (біокомпонентів) у розмірі не менше 5% в усіх видах пального, за виключенням бензинів з октановим числом 98 і вище та бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

 

Проект Закону розроблено з метою виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, який розроблений в рамках імплементації положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 року про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел.

 

Олег Семінський, один із ініціаторів законопроекту, зазначив: «У цьому випаду мова йде про потужний запуск галузі, в нашій країні достатньо біоресурсу для виробництва біоетанолу, адже цього року Україна б’є чергові рекорди по збору врожаю. Окрім того, це прихід в Україну нових технологій та розвиток вже існуючих, а також в майбутньому нові виробництва, робочі місця, надходження кошів до державного бюджету та екологія».

 

Законопроект викликав дискусію серед членів Комітету, однак ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу у першому читанні.