19 січня 17:28
Розвиток конкуренції забезпечить справедливі ціни на газ - Андрій Герус докладніше
14 січня 15:21
Андрій Герус про запровадження державного регулювання ціни на газ докладніше
05 січня 10:15
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ! посилання...
31 грудня 11:20
З Новим Роком та Різдвом Христовим! докладніше
29 грудня 12:11
Вітаємо Кальченка М.В. з почесним званням «Заслужений працівник промисловості України»! докладніше
22 грудня 13:08
Привітання Голови Комітету з Днем енергетика! посилання...
16 грудня 18:06
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 17 грудня 2020 року о 09:00. посилання...
07 грудня 14:35
Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства презентував Комітету щорічний звіт щодо впровадження реформ в енергетичній галузі докладніше
14 січня 2021, 15:21

Андрій Герус про запровадження державного регулювання ціни на газ

Вчора, 13 січня, Прем’єр-міністр на засіданні уряду представив рішення про тимчасове запровадження державного регулювання ціни на газ на рівні 6,99 грн за кубічний метр. Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав рішення уряду, однак наголосив, що держава не відмовляється від роботи ринку газу в Україні.

«Зараз складний період, ціна на газ підвищилась на європейському ринку і на українському до таких величин, яких ми не бачили багато років. Враховуючи що у нас діють посилені карантинні заходи і дохідність українців знизилась – держава має відреагувати, а тому прийнято рішення тимчасово обмежити роздрібну ціну на природній газ», - заявив Андрій Герус в ефірі програми «Новий вечір» на Радіо НВ.

Також народний депутат зазначив, що дії уряду не мають вплинути на подальшу співпрацю з МВФ, адже рішення є тимчасовим, а отже не руйнує головні засади функціонування ринку газу.

«Я сподіваюсь, що МВФ об’єктивно дивиться на ситуацію та розуміє, що у складний для країни період уряд має реагувати. Співпрацю з МВФ потрібно зберігати, це важливий партнер, який допомагає Україні у важкі періоди, однак 40 мільйонів українців є не менш важливі, а навіть більш важливі. Нам потрібно спокійно пройти опалювальний сезон».

Аби не повторити такої ситуації наступного року, на думку Андрія Геруса, необхідно приділити більшу увагу інформаційно-просвітницькій роботі та забезпеченню конкуренції на ринку:

«Необхідно донести до людей, що постачальника можна змінювати, тоді їх стане більше і вони будуть на роздрібному ринку між собою конкурувати. Друге – ми маємо розвинути конкуренцію на оптовому ринку, насамперед вивести певні обсяги газу компанії «Укргазвидобування» (дочірня компанія НАК «Нафтогаз України») на біржу, тоді у нас буде біржовий ринок на якому можна буде купити газ по кращій ціни. Коли буде конкуренція і на оптовому і на роздрібному ринку газу і у нас буде більша кількість оптових продавців і роздрібних постачальників, тоді у нас будуть згладжуватись такі пікові стрибки».

 

Запис ефіру програми з Андрієм Герусом: