19 лютого 13:39
Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо сертифікації оператора системи передачі НЕК «Укренерго» докладніше
09 лютого 18:05
Андрій Герус: дефіцит вугілля на складах ТЕС компенсуємо іншими джерелами - електроенергія у всіх буде докладніше
05 лютого 12:59
Зареєстровано законопроект, який спрощує процедуру приєднання до електромереж докладніше
02 лютого 12:40
Імпорт електроенергії допомагає збалансувати енергосистему України – Андрій Герус (відео) докладніше
29 січня 13:47
Ухвалено Закон про компенсацію витрат на електроопалення докладніше
27 січня 18:18
Результати засідання Комітету 27 січня 2021 року докладніше
27 січня 09:52
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 27 січня 2021 року о 14:30. посилання...
19 січня 17:28
Розвиток конкуренції забезпечить справедливі ціни на газ - Андрій Герус докладніше
02 лютого 2021, 12:40

Імпорт електроенергії допомагає збалансувати енергосистему України – Андрій Герус (відео)

Імпорт електричної енергії допомагає збалансувати енергосистему України, адже через низькі запаси вугілля на складах ТЕС, була загроза віялових відключень.

Про це повідомив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у своєму відеокоментарі.

Андрій Герус зазначив, що з грудня місяця зменшуються запаси вугілля на складах теплової генерації. Зараз запаси вугілля складають лише 44% від гарантованих мінімальних запасів або 20% від минулорічних, тому аби не позбавляти українців тепла та світла у найбільш холодний період,  було розпочато імпорт електричної енергії. 

«Ми очікуємо, що лютий місяць буде дуже морозним, практично весь місяць буде триматися холодна температура, а в деякі дні буде мінус 15 градусів. В таких умовах ми не можемо бути залежними або нести ризики у зв'язку з тим, що якісь компанії не завезли вугілля на свої склади», - сказав Андрій Герус, додавши, що 80% вугільних ТЕС є приватними.

Голова Комітету наголосив, що імпорт електроенергії складає 3-4% від нашого споживання, тому навіть теоретично не може становити ніякої загрози енергетичній безпеці.

«Дехто робить політичні закиди, що імпорт впливає на енергетичну безпеку. Імпорт не впливає, бо йде моніторинг того, який імпорт, яка величина. На сьогоднішній день це менше 5%. Така величина аж ніяк не може вплинути на енергетичну безпеку», - сказав Андрій Герус.

Також народний депутат заявив, що імпорт це можливість протистояти шантажу окремих приватних компаній, які не завезли вугілля на склади і тиснуть на державу з метою підвищення цін на електроенергію. 

«Важливо щоб була диверсифікація та демонополізація ринку. Коли в нас буде багато ресурсів - це посилюватиме енергетичну безпеку та робитиме її надійнішою з точки зору забезпеченості електричної енергії», - зі слів Голови Комітету.