21 липня 17:02
20 липня відбулась презентація програми «Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї!» докладніше
15 липня 13:57
Прийнято Закон про спрощення приєднання до електричних мереж для малого і середнього бізнесу докладніше
15 липня 12:23
Андрій Герус назвав основні пріоритети для української енергетичної галузі докладніше
14 липня 15:38
Прийнято Закон про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (3508-д) докладніше
09 липня 11:55
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 13 липня 2021 року початок о 15:05. посилання...
08 липня 15:31
Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків. Пресреліз українсько-словацького енергетичного форуму докладніше
06 липня 08:31
Онлайн трансляція УКРАЇНСЬКО-СЛОВАЦЬКОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ФОРУМУ. 06 липня 2021 року, початок о 09:30 докладніше
01 липня 11:15
Парламент прийняв за основу законопроект про обов'язкове використання біопалива в бензинах з 1 травня 2022 року докладніше
02 лютого 2021, 12:40

Імпорт електроенергії допомагає збалансувати енергосистему України – Андрій Герус (відео)

Імпорт електричної енергії допомагає збалансувати енергосистему України, адже через низькі запаси вугілля на складах ТЕС, була загроза віялових відключень.

Про це повідомив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у своєму відеокоментарі.

Андрій Герус зазначив, що з грудня місяця зменшуються запаси вугілля на складах теплової генерації. Зараз запаси вугілля складають лише 44% від гарантованих мінімальних запасів або 20% від минулорічних, тому аби не позбавляти українців тепла та світла у найбільш холодний період,  було розпочато імпорт електричної енергії. 

«Ми очікуємо, що лютий місяць буде дуже морозним, практично весь місяць буде триматися холодна температура, а в деякі дні буде мінус 15 градусів. В таких умовах ми не можемо бути залежними або нести ризики у зв'язку з тим, що якісь компанії не завезли вугілля на свої склади», - сказав Андрій Герус, додавши, що 80% вугільних ТЕС є приватними.

Голова Комітету наголосив, що імпорт електроенергії складає 3-4% від нашого споживання, тому навіть теоретично не може становити ніякої загрози енергетичній безпеці.

«Дехто робить політичні закиди, що імпорт впливає на енергетичну безпеку. Імпорт не впливає, бо йде моніторинг того, який імпорт, яка величина. На сьогоднішній день це менше 5%. Така величина аж ніяк не може вплинути на енергетичну безпеку», - сказав Андрій Герус.

Також народний депутат заявив, що імпорт це можливість протистояти шантажу окремих приватних компаній, які не завезли вугілля на склади і тиснуть на державу з метою підвищення цін на електроенергію. 

«Важливо щоб була диверсифікація та демонополізація ринку. Коли в нас буде багато ресурсів - це посилюватиме енергетичну безпеку та робитиме її надійнішою з точки зору забезпеченості електричної енергії», - зі слів Голови Комітету.