19 лютого 13:39
Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо сертифікації оператора системи передачі НЕК «Укренерго» докладніше
09 лютого 18:05
Андрій Герус: дефіцит вугілля на складах ТЕС компенсуємо іншими джерелами - електроенергія у всіх буде докладніше
05 лютого 12:59
Зареєстровано законопроект, який спрощує процедуру приєднання до електромереж докладніше
02 лютого 12:40
Імпорт електроенергії допомагає збалансувати енергосистему України – Андрій Герус (відео) докладніше
29 січня 13:47
Ухвалено Закон про компенсацію витрат на електроопалення докладніше
27 січня 18:18
Результати засідання Комітету 27 січня 2021 року докладніше
27 січня 09:52
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 27 січня 2021 року о 14:30. посилання...
19 січня 17:28
Розвиток конкуренції забезпечить справедливі ціни на газ - Андрій Герус докладніше
05 лютого 2021, 12:59

Зареєстровано законопроект, який спрощує процедуру приєднання до електромереж

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг зареєстрував законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (р. №5009).

Метою прийняття зазначеного законопроекту є суттєве спрощення процедури приєднання до електричних мереж електроустановок замовників, скорочення кількості документальних процедур, зменшення витрат часу замовників на приєднання, запровадження механізму «єдиного вікна» для подачі замовника звернень, заяв, запитів та отримання інформації, необхідної для проектування та здійснення будівельно-монтажних робіт.

«Важливо, що на практиці відбудеться полегшення можливості ведення підприємницької діяльності, - сказав під час брифінгу Андрій Герус, - наш законопроект націлений на спрощення земельних відносин, дозвільних процедур від самого обленерго, на роботу механізму «єдиного вікна» і на те, щоб обленерго  «під ключ» здійснювало спрощену процедуру приєднання споживачів до 1 МВт, якими і є невеликі підприємства».

За словами Андрія Геруса, строки приєднання до електричних мереж буде скорочено у 2,5 рази.

«Таким чином, від початку дозвільних процедур до моменту приєднання буде проходити набагато менше часу і це буде стимулювати підприємства розвиватися, відкривати нові потужності, створювати робочі місця», - наголосив Голова Комітету.

 

Відео брифінгу за посиланням.