01 грудня 10:23
Не можна шантажувати владу дефіцитом електроенергії для населення - Андрій Герус докладніше
01 грудня 09:58
Онлайн трансляція круглого столу на тему: "Приєднання споживачів електричної енергії до мереж. Стан дотримання ОСРами законодавства щодо приєднання до мереж". 01 грудня 2021 року, початок о 15:00 посилання...
30 листопада 10:57
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 30 листопада 2021 року початок о 15:15. посилання...
29 листопада 13:24
1 грудня відбудеться круглий стіл на тему: "Приєднання споживачів електричної енергії до мереж. Стан дотримання ОСРами законодавства щодо приєднання до мереж" докладніше
18 листопада 16:38
Андрій Герус: Робота влади спрямована на те, щоб віялових відключень світла не було посилання...
16 листопада 16:03
Прийнято за основу законопроект щодо розвитку систем накопичення енергії №5436-д докладніше
12 листопада 15:17
Вихід з ремонту 3 блоків АЕС збалансує попит на електроенергію взимку – Андрій Герус докладніше
08 листопада 11:24
Висловлюємо щирі співчуття з приводу смерті Юхима Леонідовича Звягільського, народного депутата України I-VIII скликання докладніше
09 лютого 2021, 18:05

Андрій Герус: дефіцит вугілля на складах ТЕС компенсуємо іншими джерелами - електроенергія у всіх буде

В ефірі програми «Свобода слова» на ICTV Голова Комітету Андрій Герус заперечив  інформацію про можливе відключення електроенергії.

«Хочу всіх заспокоїти. Електроенергія є, світло є. Вони будуть і сьогодні, і завтра. Ведеться робота, є розроблений план як діяти в цій складній ситуації, щоб у всіх було світло», – заявив Андрій Герус.

У своєму виступі Андрій Герус зазначив, що відповідальність за дефіцит електроенергії лежить на всіх учасниках ринку, однак особливі зобов’язання під час опалювального сезону покладаються на теплову генерацію, яка в більшості є приватною. За словами Голови Комітету, не всі компанії накопичили мінімальні гарантовані запаси вугілля, в результаті, разом з аварійними ремонтами, це призвело до розбалансування енергосистеми.

«Технічний стан нашої теплової генерації такий, що особливо в періоди пікових навантажень не всі блоки можуть справно працювати. Тому зараз 10 блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті», - зазначив Голова Комітету та додав, - я допускаю, що була проінвестована недостатня сума грошей в модернізацію і ремонти, але для цього є технічні органи, зокрема Держенергонагляд, які мають перевірити причини зупинки блоків чи навіть цілої електростанції».

Унеможливити ризики віялових відключень, на думку Андрія Геруса, можна завдяки ряду заходів. 

По-перше, потрібно більше покладатись на атомну енергетику. На думку Голови Комітету, зимою повинні працювати 12 атомних блоків, тоді як зараз 10 блоків АЕС в роботі, 5 блоків знаходяться в плановому ремонті.

«Для цього потрібно ремонтувати атомні блоки влітку чи на початку осені, щоб вони максимально працювали взимку. Цього року був певний збій, влітку були зупинені блоки атомних електростанцій. У підсумку вони повернулися з простою в роботу, щоб відпрацювати ядерне паливо, тому що поки є паливо, вони не можуть зупинитися на ремонт. І тільки в середині осені вони змогли піти в ремонт. Однак це затягнулося до зими, на цей період припало і спалювання вугілля», - сказав Андрій Герус.

По-друге, відповідні державні органи мають слідкувати за дотриманням учасниками правил ринку та працювати над його диверсифікацією. 

«Окрім того, - доповнив Андрій Герус, -  у нас є держава, яка має дбати про те, щоб був резерв, були альтернативи. Зараз є багато критики, що пішов імпорт, але він складає 2%. Те все, що не покриває наша українська генерація, ті всі дефіцити які є, покриваються завдяки імпорту, найбільше його йде з Білорусі. В підсумку, в українців є світло і тепло, це головне, і світло і тепло у всіх буде».