09 квітня 16:15
Комітет рекомендує Верховній Раді підтримати у другому читанні законопроект щодо сертифікації оператора системи передачі докладніше
09 квітня 10:06
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 09 квітня 2021 року о 14:30. посилання...
07 квітня 13:05
Комітет висловлює співчуття з приводу смерті Кальченка М.В. докладніше
26 березня 12:42
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ! посилання...
23 березня 12:24
25 березня 2021 року відбудеться онлайн засідання спільного круглого столу докладніше
19 березня 14:35
Вітаємо працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення з професійним святом! докладніше
18 березня 17:02
Створено робочу групу з підготовки стратегії розвитку водневої енергетики та водневої інфраструктури України докладніше
15 березня 13:25
Комітет висловлює співчуття з приводу смерті Вдовенка В. Г. докладніше
05 березня 2021, 15:37

Прийнято Закон щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу

Сьогодні Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу".

Суть Закону:

Закон подовжує кінцевий термін встановлення індивідуальних лічильників для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі до 1 січня 2023 року.

 

 

 


В чому необхідність прийняття Закону:

Згідно Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" до 1 січня цього року оператори ГРМ мали забезпечити 100% комерційний облік природного газу населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі. Однак з різних причин лічильники газорозподільними компаніями не були встановлені.

Таким чином, з метою продовження забезпечення комерційного обліку природного газу, прийнято рішення про подовження строку встановлення індивідуальних лічильників суб'єктами господарювання, що здіи?снюють розподіл природного газу на відповідніи? територіі?.

Законом встановлено, що контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.