16 червня 11:11
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 16 червня 2021 року о 15:00. посилання...
15 червня 15:54
Прийнято за основу проект Закону, який покликаний врегулювати проблеми заборгованості на ринку природного газу і у сферах теплоенергетики та водопостачання докладніше
14 червня 11:28
Засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ПЕРЕНЕСЕНО! докладніше
10 червня 13:47
11 червня 2021 року о 10:00 відбудеться продовження обговорення поправок та пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи» докладніше
10 червня 09:08
Андрій Герус: Конкуренція на газовидобувному ринку сприятиме встановленню кращої ціни для споживачів докладніше
09 червня 10:51
10 червня 2021 року о 9.00 відбудеться обговорення поправок та пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи» докладніше
08 червня 13:35
10 червня 2021 року о 12.00 відбудеться засідання робочої групи щодо контролю за забезпеченням 100% обліку природного газу докладніше
04 червня 14:06
Зменшення обсягу імпорту дизелю з Росії одна із перших ініціатив чинного Президента – Андрій Герус докладніше
27 травня 2021, 13:55

Обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі не вплине на ринок – Андрій Герус

26 травня 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Регулятор) на своєму засіданні прийняла постанову «Про доступ до пропускної спроможності міждержавних перетинів».

Вказана постанова передбачає тимчасове (до 1 жовтня 2021 року) обмеження доступної пропускної спроможності, що розподіляється на місячних та добових аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства (Російською Федерацією та Республікою Білорусь), до 0 МВт.

Право обмежувати доступну пропускну спроможність Регулятор отримав 15 травня 2021 року після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі».

Положення про надання повноважень Регулятору обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі було включено в проект Закону щодо сертифікації оператора системи передачі за ініціативи Голови Комітету.

Однак, як стверджує Андрій Герус, обмеження імпорту електроенергії з Білорусі та Росії до жовтня 2021 року не матиме впливу на ринок, оскільки до жовтня в Україні спостерігатиметься профіцит електроенергії.

«Зараз багато електричної енергії з відновлюваних джерел, багато генерації здійснює «Укргідроенерго» та «Енергоатом». Відповідно, на ринку діє конкуренція і саме вона забезпечує справедливу ринкову ціну електроенергії. А якщо маємо справедливу ринкову ціну, краще її платити українським виробникам», - зазначив Андрій Герус в програмі «Про головне».

Голова Комітету також зауважив, що раніше необхідність імпорту електроенергії була викликана дефіцитом вугілля на складах теплової генерації, а також аномально частими аварійними зупинками блоків ТЕС. Тому аби уникнути ризиків віялових відключень, було розпочато імпорт електричної енергії.

«У травні й до вересня ніяких ризиків дефіциту електроенергії на ринку не буде. Тому її просто заборонили, аби не купувати те, що нам не потрібно», – підкреслив Андрій Герус.

Довідково: взимку імпорт електроенергії з Білорусі складав 3-4% від споживання, у квітні частка імпорту у споживанні склала 0,079%.

Коментар Андрія Геруса про обмеження імпорту електроенергії з Білорусі й Росії: