16 червня 11:11
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 16 червня 2021 року о 15:00. посилання...
15 червня 15:54
Прийнято за основу проект Закону, який покликаний врегулювати проблеми заборгованості на ринку природного газу і у сферах теплоенергетики та водопостачання докладніше
14 червня 11:28
Засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ПЕРЕНЕСЕНО! докладніше
10 червня 13:47
11 червня 2021 року о 10:00 відбудеться продовження обговорення поправок та пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи» докладніше
10 червня 09:08
Андрій Герус: Конкуренція на газовидобувному ринку сприятиме встановленню кращої ціни для споживачів докладніше
09 червня 10:51
10 червня 2021 року о 9.00 відбудеться обговорення поправок та пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи» докладніше
08 червня 13:35
10 червня 2021 року о 12.00 відбудеться засідання робочої групи щодо контролю за забезпеченням 100% обліку природного газу докладніше
04 червня 14:06
Зменшення обсягу імпорту дизелю з Росії одна із перших ініціатив чинного Президента – Андрій Герус докладніше
28 травня 2021, 15:16

Комітет спільно з USAID Проектом Енергетичної Безпеки провели практичний семінар щодо імплементації Регламенту REMIT

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з USAID Проектом Енергетичної Безпеки провели 26 травня онлайн-воркшоп щодо загальних принципів створення правової бази для забезпечення доброчесності та прозорості енергетичних ринків.

У заході взяли участь Голова Комітету Андрій Герус, Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, Керівник групи підтримки України з питань енергетики та навколишнього середовища Європейської комісії Торстен Воллерт, члени НКРЕКП, представники австрійського енергетичного регулятора E-Control, експерти USAID Проекту Енергетичної Безпеки, народні депутати та журналісти профільних видань.

Головним завданням зустрічі було підвищити обізнаність народних депутатів України  про основні принципи та підходи Регламенту (ЄС) №1227/2011 про доброчесність та прозорість оптових енергетичних ринків (REMIT - Regulation of energy market integrity and transparency, далі - Регламент), а також обговорити з представниками профільних європейських інституцій розроблені проекти Законів, які спрямовані на впровадження положень Регламенту в Україні.

Україна, як сторона Енергетичного Співтовариства, маючи ціль синхронізувати свою енергосистему з континентальною енергосистемою Європи (ENTSO-E), взяла на себе зобов’язання імплементувати Регламент в його адаптованій редакції.

Регламент вимагає від держав, які є членами Європейського Союзу або сторонами Енергетичного Співтовариства, встановити на національному рівні вимоги та правила, які забезпечать прозорість та цілісність оптових енергетичних ринків.

Відповідно до Регламенту, вимоги та правила, що встановлюються країнами, повинні бути гармонізованими між собою, а підходи до виявлення та подолання зловживань учасників на оптових енергетичних ринках - узгодженими.

Формально для України запровадження Регламенту означатиме приведення національного законодавства до єдиної європейської системи правил роботи оптових енергетичних ринків. Однак в дійсності це створення додаткової нормативно-правової бази, яка перешкоджатиме учасникам ринків електричної енергії та природного газу маніпулювати цінами на енергетичні продукти та використовувати переваги свого монопольного становища.

В рамках процесу розробки антиолігархічного законодавства та забезпечення його практичного застосування, Регламент для України буде допоміжним інструментом.

За словами Керівника групи підтримки України з питань енергетики та навколишнього середовища Європейської комісії Торстена Воллерта, Регламент буде основним документом формування довіри між учасниками на енергетичних ринках ЄС.

«Ми прагнемо інтеграції ринків. Якщо Україна планує долучитись до енергетичного ринку ЄС – вона має забезпечити зі свого боку дотримання рівних правил», - заявив Торстен Воллерт.

На семінарі також були представлені проекти Законів, якими пропонується запровадити положення Регламенту прозорості на оптових енергетичних ринках в Україні: №5322, №5322-1 та №4503.

Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач висловилася на підтримку законопроекту №5322 (авторства Голови Комітету Андрія Геруса), так як саме цей проект Закону найбільш відповідає аcquis communautaire. Він закликав народних депутатів найближчим часом розглянути та прийняти цей законопроєкт.

На підтримку законопроекту №5322 виступили також представники НКРЕКП, зазначивши, що саме цей законопроект надасть енергетичному регулятору широкі права щодо моніторингу ситуації на ринку та виявлення зловживань і маніпуляцій на оптових енергетичних ринках.

Ознайомитись детально з аналізом законопроектів можна за посиланням: http://bit.ly/REMIT-Roundtable  

«Ми маємо не допустити спотворення прозорості та конкуренції на оптових енергетичних ринках. Це не тільки наше зобов’язання перед європейськими партнерами в рамках інтеграції, а й ціль енергетичної політики держави», - заявив у підсумку Андрій Герус.

Вкінці заходу учасники домовились щодо спільної роботи над забезпеченням імплементації Регламенту в українське законодавство.