17 вересня 11:40
Росія влаштувала цілеспрямований газовий шантаж Європі з метою запуску Північного потоку-2. докладніше
17 вересня 10:29
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 17 вересня 2021 року початок о 12:00. посилання...
15 вересня 12:40
17 вересня 2021 року відбудеться обговорення поправок та пропозицій, викладених у порівняльній таблиці до проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії докладніше
10 вересня 16:38
Комітет вітає працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості з професійним святом! докладніше
10 вересня 11:06
На ринку електроенергії з’явився ціновий індикатив посилання...
09 вересня 15:54
Андрій Герус розповів, якими будуть тарифи цієї зими посилання...
09 вересня 13:47
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт щодо розвитку виробництва біометану докладніше
27 серпня 12:15
Шановні шахтарі та ветерани шахтарської праці! докладніше
09 вересня 2021, 13:47

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт щодо розвитку виробництва біометану

Верховна Рада Україна прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану (реєстр. №5464).
Ціль законопроекту – створити законодавчі умови для виробництва і використання біометану в Україні.
На сьогодні, згідно із Законом України «Про ринок природного газу», виробники очищеного біогазу мають право на отримання доступу до газотранспортних і газорозподільних систем за умови, що цей газ відповідає стандартам на природний газ. Однак через відсутність понятійної бази, механізму верифікації, процедури надання гарантії походження біометану та реєстру виробництва, ринок біометану в Україні досі не працює.
Законопроект 5464 передбачає введення відповідної термінології, визначає порядок формування та функціонування реєстру виробників біометану, обумовлює порядок формування гарантій походження біометану.
Представляючи законопроект на засіданні Верховної Ради України, Андрій Жупанин зазначив, що існує значний потенціал для широкого впровадження проектів біометану в Україні.
По-перше, біометан є повним аналогом природного газу, а тому може використовуватись для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості.
По-друге, Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь, і, відповідно, один з найкращих в світі потенціалів аграрної сировини для виробництва біометану.
По-третє, в Європі є попит на біометан, як відновлювальний газ, а так як українська ГТС пов'язана з ГТС європейських країн, це потенційно забезпечує можливість експорту біометану та інших відновлюваних газів з України до Європи. Окрім того, експорт біометану на ринки Європейського Союзу може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні.
Також через можливість використання біометану в існуючому газовому обладнанні, можливо завантажити українську ГТС, що в умовах реалізації проекту газопроводу «Північний потік-2» є вкрай важливо.
«Законопроект є досить простим, однак його результат може проявитись у кількох мільярдах інвестицій всередині країни, а також у мільярдах потенційно зароблених коштів через продаж цього ресурсу за кордон», - підсумував народний депутат.
Довідково
Біометан - це газоподібне паливо, концентрація метану в якому становить 95%.
Утворюється біометан або шляхом збагачення біогазу, або шляхом газифікації твердої біомаси.
Збагачений біометан не відрізняється від природного газу, тому його можна транспортувати та використовувати таким же чином. Біометан має переваги природного газу, залишаючись при цьому вуглецево нейтральним.
  За даними Біоенергетичної Асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в 7,8 млрд м3 в рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу та близько 25% нинішнього споживання природного газу в Україні.