19 лютого 13:39
Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо сертифікації оператора системи передачі НЕК «Укренерго» докладніше
09 лютого 18:05
Андрій Герус: дефіцит вугілля на складах ТЕС компенсуємо іншими джерелами - електроенергія у всіх буде докладніше
05 лютого 12:59
Зареєстровано законопроект, який спрощує процедуру приєднання до електромереж докладніше
02 лютого 12:40
Імпорт електроенергії допомагає збалансувати енергосистему України – Андрій Герус (відео) докладніше
29 січня 13:47
Ухвалено Закон про компенсацію витрат на електроопалення докладніше
27 січня 18:18
Результати засідання Комітету 27 січня 2021 року докладніше
27 січня 09:52
Онлайн трансляція засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Початок 27 січня 2021 року о 14:30. посилання...
19 січня 17:28
Розвиток конкуренції забезпечить справедливі ціни на газ - Андрій Герус докладніше
29 січня 2021, 13:47

Ухвалено Закон про компенсацію витрат на електроопалення

У зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію, громадяни, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках); в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, а також багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу отримуватимуть фінансову компенсацію.

Відповідне рішення (законопроект з р. № 4672) сьогодні ухвалила Верховна Рада.

За словами Голови Комітету, ідея законопроекту - провести компенсацію, щоб відповідні категорії споживачів не отримали додаткового фінансового навантаження.

Як зазначив ініціатор законопроекту Андрій Герус, споживачі не відчують зростання тарифів, тому що компенсація відбудеться на рівні постачальника електроенергії.

Тобто відповідно до механізму, кошти спрямовуватимуться безпосередньо постачальнику послуг, а той їх зараховуватиме на особові рахунки споживачів як часткову оплату.

«Всього на такі цілі виділяється 1,4 млрд грн, а компенсація має стосуватися також і рахунку за січень, тому законопроект і був проголосований терміново сьогодні», - повідомив Андрій Герус.