У Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 22 лютого 2024 року планується проведення засідання круглого столу «Розвиток вугледобувних підприємств та проблеми вугільної галузі»
Опубліковано 21 лютого 2024, о 16:29У Комітеті 22 лютого під головуванням народного депутата України – голови підкомітету з питань вугільної промисловості М.Л. Бондара проведено круглий стіл «Розвиток вугледобувних підприємств та проблеми вугільної галузі».
У засіданні взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники Міністерства енергетики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Рахункової палати України, Генштабу Збройних сил України, профспілок, а також державних і приватних вугледобувних та енергогенеруючих підприємств.
На засіданні було обговорено питання фінансового стану державних вугледобувних підприємств, трансформації вугільних регіонів після закриття певних шахт, викликів під час закриття збиткових шахт тощо.
Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України А.О. Зимін порушив питання погашення існуючої заборгованості державних вугледобувних підприємств із сплати ЄСВ, у структурі якої ¾ (майже 1 млрд грн) становлять штрафи та пені. Було наголошено на необхідності розгляду Парламентом законопроекту про врегулювання питань заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства енергетики України (щодо відновлення соціальних прав працівників енергетичної галузі), реєстр.№10415.
Також заслухано питання забезпечення бронювання військовозобов’язаних шахтарів під час дії воєнного стану. За інформацією представника Генштабу.
Також було заслухано головні висновки звіту Рахункової Палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству енергетики України на реструктуризацію вугільної галузі, у 2021−2022 роках та І півріччі 2023 року.
Учасники заходу наголосили на необхідності стратегічного планування та забезпечення системного підходу до управління галуззю.