26 листопада 16:06
На вихідних відключення електроенергії будуть коротшими – Андрій Герус докладніше
24 листопада 10:30
Де Україна бере обладнання для відновлення енергосистеми після ракетних обстрілів рф? докладніше
22 листопада 11:30
23 листопада о 15:00 відбудеться круглий стіл на тему: "Технічні можливості і практична реалізація проектів розподіленої енергогенерації (генерації, наближеної до споживача) в Україні" докладніше
19 листопада 13:22
Енергетичний комітет провів виїзний круглий стіл щодо відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури Харківщини докладніше
16 листопада 16:22
Парламент прийняв у другому читанні низку законопроектів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії докладніше
15 листопада 10:04
Більше половини потужності ХАЕС економлять українці, зменшуючи споживання електроенергії – Андрій Герус докладніше
08 листопада 10:45
У разі відсутності ракетних ударів, ситуація з електроенергією з наступного тижня покращиться – Андрій Герус докладніше
02 листопада 15:51
В умовах війни відновлювальні джерела енергії допомагають стабілізувати роботу енергосистеми – Андрій Герус докладніше
22 квітня 2016, 16:28

Протокол №30 від 20.04.2016

 

 

 

 

 

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу,

ядерної політики та ядерної безпеки

 

01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 5, тел. 255-26-62, факс 255-24-01

                                                               

                                                                                     30 

                                                                      

                                                                                     20         квітня            16     

 

                                                                                       м. Київ

 

 

ГОЛОВУЄ:  Перший заступник Голови Комітету  Домбровський О.Г.

 

ПРИСУТНІ: члени Комітету Бандуров В.В., Бєлькова О.В., Бондар М.Л., Войціцька В.М., Звягільський Ю.Л., Іоффе Ю.Я., КацерБучковська Н.В., Ксенжук О.С., Мартовицький А.В., Підлісецький Л.Т., Рябчин О.М., Чижмарь Ю.В.

 

Працівники секретаріату Комітету: Дудкін О.М., Постніков С.М., Зенюк Л.О., Тимофієв П.В., Вдовенко В.Г., Хала  Д.О.

 

ВІДСУТНІ: Лівік О.П., Лопушанський А.Я., Батенко Т.І., Кононенко І.В., Клюєв С.П., Онищенко О.Р.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ:

 

1. Проект Закону про внесення змін до Гірничого закону України (щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств під час ліквідації або консервації), №4170, Мусій О.С.

2-3-4-5 (альтернативні)

- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо обов'язків енергопостачальників, електропередавальних організацій та споживачів енергії, №2944, Курячий М.П.

- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення приєднання до електричних мереж), №4310-1, Войціцька В.М., Рябчин О.М. та інші.

- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо демонополізації приєднання споживачів до електричних мереж), №4310-2, Чижмарь Ю.В.

- Проект Закону  про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів щодо врегулювання порядку приєднання до електромереж, №4310-3, Підлісецький Л.Т., Веселова Н.В., Соловей Ю.І.

 

6. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії, №4334, Домбровський О.Г., Рябчин О.М., Кацер-Бучковська Н.В., Чижмарь Ю.В., Лівік О.П., Підлісецький Л.Т. та інші.

 

7. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо погашення заборгованості за електричну енергію, Бондар М.Л., реєстр.№4272.

 

8. Затвердження рекомендацій виїзних Комітетських слухань від 28 березня 2016 р. на тему: «Про стан та перспективи енергозабезпечення столиці. Тарифна політика у сфері енергетики та комунальних послуг».

 

9. Затвердження рекомендацій Комітетських слухань від 15 квітня 2016 р. на тему: «Стратегічний розвиток ядерної галузі України».

 

10. Різне.

1.

 

ПРИСУТНІ: Насалик І.С. - Міністр енергетики та вугільної промисловості України, Музиченко В.В. – директор Департаменту Мінсоцполітики.

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Голови підкомітету Бондаря М.Л. щодо проекту Закону про внесення змін до Гірничого закону України (щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств під час ліквідації або консервації), №4170, Мусій О.С.

 

ВИСТУПИЛИ: Мартовицький А.В., Іоффе Ю.Я., Звягільський Ю.Л., Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

Перенести розгляд проекту Закону про внесення змін до Гірничого закону України (щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств під час ліквідації або консервації), №4170, авт. Мусій О.С., на наступне засідання Комітету на прохання автора.

 

Рішення прийнято одноголосно.

2-3-4-5.

 

ПРИСУТНІ: Насалик І.С. - Міністр енергетики та вугільної промисловості України, Вовк Д.В. – Голова  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Малашкін М.А. - заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України - керівник апарату, Полюхович В.І. - Державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Прокопець В.Ю. - заступник директора департаменту Мінекономрозвитку

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Голови підкомітету Підлісецького Л.Т. щодо проектів Законів про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо обов'язків енергопостачальників, електропередавальних організацій та споживачів енергії, №2944, Курячий М.П., про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення приєднання до електричних мереж), №4310-1, Войціцька В.М., Рябчин О.М. та інші, про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо демонополізації приєднання споживачів до електричних мереж), №4310-2, Чижмарь Ю.В. та  про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів щодо врегулювання порядку приєднання до електромереж, №4310-3, Підлісецький Л.Т., Веселова Н.В., Соловей Ю.І.

 

ВИСТУПИЛИ: Домбровський О.Г., Насалик І.С., Іоффе Ю.Я., Бєлькова О.В., Вовк Д.В., Войціцька В.М., Чижмарь Ю.В., Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відхилити проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо обов'язків енергопостачальників, електропередавальних організацій та споживачів енергії, №2944, Курячий М.П.

2. Доповідачем на засіданні Верховної Ради України визначити Голову підкомітету Підлісецького Л.Т.

3. Рекомендувати авторам відповідно ст.104 Регламенту Верховної Ради України відкликати проекти законів про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення приєднання до електричних мереж), №4310-1, Войціцька В.М., Рябчин О.М. та інші, про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо демонополізації приєднання споживачів до електричних мереж), №4310-2, Чижмарь Ю.В. та  про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів щодо врегулювання порядку приєднання до електромереж, №4310-3, Підлісецький Л.Т., Веселова Н.В., Соловей Ю.І. до включення їх до порядку денного сесії Верховної Ради України.

4. При підготовці проекту Закону «Про ринок електричної енергії»  до другого читання робочій групі під головуванням Голови підкомітету Підлісецького Л.Т. опрацювати та надати для врахування питання вдосконалення приєднання до електричних мереж.

 

Голосували:

«за»                     -    10

«утримався»       -    2

«не голосував»   -    1

 

Рішення прийнято більшістю голосів.

 

6.

 

ПРИСУТНІ: Вовк Д.В. – Голова  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Савчук С.Д. - Голова Держенергоефективності, Малашкін М.А. - заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України - керівник апарату.

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Першого заступника Голови Комітету Домбровського О.Г. щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії, №4334, Домбровський О.Г., Рябчин О.М., Кацер-Бучковська Н.В., Чижмарь Ю.В., Лівік О.П., Підлісецький Л.Т. та інші.

 

ВИСТУПИЛИ: Савчук С.Д., Малашкін М.А., Іоффе Ю.Я., Вовк Д.В.,  КацерБучковська Н.В., Підлісецький Л.Т., Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії, №4334, Домбровський О.Г., Рябчин О.М., Кацер-Бучковська Н.В., Чижмарь Ю.В., Лівік О.П., Підлісецький Л.Т. та інші, прийняти у першому читанні за основу.

2. Доповідачем на засіданні Верховної Ради України визначити Першого заступника Голови Комітету Домбровського О.Г.

 

Голосували:

«за»                     -    9

«утримався»       -    4

 

Рішення прийнято більшістю голосів.

 

7.

 

Засідання Комітету залишив народний депутат – член Комітету Чижмарь Ю.В. Загальна кількість присутніх – 12 народних депутатів - членів Комітету.

 

ПРИСУТНІ: Кукла В.В. – начальник відділу фінансів енергетики Мінфіну, Рогозін .О.Г. -  Віце-президент ВГО "ЕАУ".

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Голови підкомітету Бондаря М.Л. щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо погашення заборгованості за електричну енергію, Бондар М.Л., реєстр.№4272.

 

ВИСТУПИЛИ: Кукла В.В., Звягільський Ю.Л., Мартовицький А.В., Іоффе Ю.Я., Рогозін .О.Г., Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

Рекомендувати Комітету з питань бюджету внести проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо погашення заборгованості за електричну енергію, Бондар М.Л., реєстр.№4272, на розгляд Верховної Ради для прийняття за основу у першому читанні.

 

Голосували:

«за»                     -    9

«утримався»       -    3

 

Рішення прийнято більшістю голосів.

 

8.

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Голови підкомітету Підлісецького Л.Т. щодо рекомендацій виїзних Комітетських слухань від 28 березня 2016 р. на тему: «Про стан та перспективи енергозабезпечення столиці. Тарифна політика у сфері енергетики та комунальних послуг».

 

ВИСТУПИЛИ: Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

Затвердити рекомендації виїзних Комітетських слухань від 28 березня 2016 р. на тему: «Про стан та перспективи енергозабезпечення столиці. Тарифна політика у сфері енергетики та комунальних послуг». (Додаток, на 4 арк.)

 

Рішення прийнято одноголосно.

9.

 

ПРИСУТНІ: Недашковський Ю.О. - Президент ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

СЛУХАЛИ: Інформацію Голови підкомітету Підлісецького Л.Т. щодо рекомендацій Комітетських слухань від 15 квітня 2016 р. на тему: «Стратегічний розвиток ядерної галузі України».

 

ВИСТУПИЛИ: Домбровський О.Г.

 

ВИРІШИЛИ:

Затвердити рекомендації Комітетських слухань від 15 квітня 2016 р. на тему: «Стратегічний розвиток ядерної галузі України». (Додаток, на 4 арк.)

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

Перший заступник Голови Комітету                    О.ДОМБРОВСЬКИЙ

 

Секретар Комітету                                                           В.ВОЙЦІЦЬКА