"Ми повинні й будемо дуже жорстко боротися з корупцією, яка, на жаль, має певні ознаки і в енергетичній сфері”.
Так він анонсував запланований на четвер розгляд Верховною Радою низки законопроектів, прийняття яких має унеможливити корупційні прояви в українській енергетиці. Йдеться про проект закону: “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях” (№6229). Прийняття даного нормативно-правового акту забезпечить громадськість доступом до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, забезпечить умови для підготовки щорічних звітів про платежі видобувних компаній до бюджету України і доходи Уряду від їх діяльності.Має бути розглянуто й проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі” (№3096-д), який було доопрацьовано Комітетом з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки спільно з членами Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, які є серед його співавторів. Мета документу - вдосконалення процедури надання земельних ділянок для проведення розвідувальних та видобувних робіт, спрощення дозвільних процедур у нафтогазовидобувній галузі, що дозволить залучити додаткові інвестиції у галузь і як наслідок – збільшити обсяги видобутку нафти та природного газу.
Інший важливий
законопроект, який передбачено розглянути у четвер, - “Про внесення зміни до
Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (№ 6081) направлений
на покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії
з альтернативних джерел. Проект закону підготовлено для
усунення перешкод для реалізації нових проектів у сфері відновлюваної
енергетики. Нині сумарна
потужність об’єктів відновлюваної енергетики, на які видані технічні умови, вже
майже досягла значення граничної можливості приєднання в межах існуючої
конфігурації мережі. Проте, за період 2013-2015 років було введено лише 37%
потужності. Це означає, що потужності
зарезервовані, а об’єкти відновлювальної енергетики не побудовані. Законопроект № 6081 покликаний розв’язати цю проблему шляхом встановлення строку дії технічних умов на
приєднання до електричних мереж, а також термін дії технічних умов, що вже
видані.
Парламент планує розглянути й законопроекти “Про внесення змін до Закону України
"Про забезпечення комерційного обліку природного газу” (щодо створення
єдиної бази абонентів - споживачів природного газу), (№ 6391) і (№6391-1), основною
метою яких є створення єдиної бази абонентів – споживачів природного газу для
забезпечення досягнення повного комерційного (приладового) обліку природного
газу в Україні.
Перший заступник Голови Комітету ПЕК наголосив на необхідності змінити алгоритми прийняття рішень самою Верховною Радою, щоб країна змогла відчути позитивні зміни від вже прийнятих ключових законів:
“Доводиться констатувати, що важливі законопроекти, які ми ухвалили в енергетичній галузі, “підвисли”, тому що кожен із них потребує прийняття, як мінімум, декількох десятків нормативно-правових актів вторинного законодавства, яке у нас “буксує”. Йдеться про серйозні процедури імплементації, які мають відбуватися спільно з українським Урядом, спільно з Президентом України”
Нагадаємо, що Верховна Рада України VIII скликання ухвалила ключові законопроекти, які мають реформувати українську енергетику - зокрема, Закон України “Про ринок природного газу”, Закон України “Про Національну Комісію що здійснює регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг” та “Про ринок електричної енергії”.