Що Україна може запропонувати найближчим часом європейській стороні в частині енергетичного співробітництва:

 

[З виступу Голови Комітету Андрія Геруса на Парламентському Пленумі Енергетичного Співтовариства в Брюсселі, 17 травня]

 

1. Завдяки синхронізації української енергетичної системи з європейською є технічна можливість здійснювати експорт і імпорт електричної енергії з відновлюваних джерел енергії. Україна може частково покривати дефіцит електроенергії, який зараз існує на європейському енергоринку.

 

2. Україна повністю змінила логістику постачання нафтопродуктів. Ринок переорієнтувався з поставок росії та Білорусі на поставки з Європи: Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина. Україна вже мала діалог з Польщею та Румунією щодо покращення транспортної інфраструктури та адміністрування відповідних процедур для швидкої поставки нафтопродуктів.

 

3. Україна планує розвивати інтеграцію з європейськими ринками в газовому секторі. Йдеться, насамперед, про використання європейськими компаніями наявної інфраструктури для зберігання газу (ПСГ) та розбудову нової. Україна працюватиме над тим, щоб забезпечити максимальні параметри безпеки, а також створюватиме для європейської сторони привабливі умови.

 

4. Експорт біометану та біогазу. Україна розвиває ринок біометану та біогазу, вже скоро ми зможемо запропонувати цей вид палива європейському ринку.

 

Під час свого виступу Андрій Герус подякував європейським країнам за підтримку, яку Україна отримала за період війни і ті досягнення, які були здобуті завдяки роботі європейських партнерів та української сторони, а саме за прискорення процесу синхронізації української енергетичної системи з європейською. Приєднання до ENTSO-E важливе для України: для її енергетичної безпеки та для розвитку енергетичного ринку на основі європейських принципів.

 

Також Голова Комітету подякував за рішення, прийняті стосовно росії, та закликав депутатів парламентів європейських країн та Європарламенту до негайного посилення санкцій проти рф.

 

«Необхідно вводити ембарго на всі російські енергоресурси: нафту, газ і вугілля, а також розглядати інші інструменти, наприклад, імпортні мита. Якщо ми будемо діяти разом, якщо кожна країна зробить свій внесок – нам вдасться побороти агресію російської федерації та перемогти у цій війні», - зазначив у своєму виступі перед членами парламентів держав Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства та Європейського парламенту Андрій Герус.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

19 квітня 2024 15:34
18 квітня 2024 17:53
15 квітня 2024 16:25
09 квітня 2024 13:50
05 квітня 2024 12:29
04 квітня 2024 11:53
02 квітня 2024 15:25
01 квітня 2024 10:50
29 березня 2024 15:13
28 березня 2024 12:45