06 липня 16:40
Австрія виводить газпром з найбільшого газового сховища у країні докладніше
05 липня 16:24
Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус докладніше
04 липня 09:41
Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту докладніше
01 липня 13:13
Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео] докладніше
30 червня 14:46
Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео] докладніше
29 червня 13:38
Зупинити транзит російського газу можливо лише спільним рішенням з ЄС – Андрій Герус [відео] докладніше
28 червня 18:43
Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео] докладніше
27 червня 15:04
Андрій Герус: Україна має джерела газу для проходження опалювального сезону докладніше
20 травня 2022, 14:33

Лідери країн Великої сімки обговорили способи обмеження нафтових прибутків росії

 

Міністри фінансів і керівники центральних банків США, Японії, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії на зустрічі 19 травня в Бонні обговорили можливість запровадження вторинних санкцій та інших способів обмеження прибутків росії від нафти, мінімізуючи вплив на світові ціни на енергоносії.

 

За словами міністерки фінансів США Джанет Єллен, європейцям слід позбутися залежності від російської нафти протягом наступного року, США, до прикладу, вже заборонили імпорт нафти з росії. Європейські країни відкриті до запровадження санкцій щодо росії, але складність полягає в тому, що Європі також потрібно стримувати світові ціни на паливо.

 

Вторинні санкції, які обговорювались на зустрічі G7, полягають в обмеженні максимальної ціни, що підлягає сплаті за російську нафту. Таким чином, обмежуються доходи рф від реалізації нафти, однак утримується світова ціна на нафту за рахунок збереження частки російської нафти на ринку.

 

Повідомляється, що президент США Джо Байден зробить обмеження цін на нафту головною темою своєї майбутньої поїздки до Азії.

 

Лідери Євросоюзу також підтримають обмеження цін на зустрічі в Брюсселі наприкінці травня.

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг сподівається на досягнення домовленості урядів семи високорозвинених країн світу та прийняття рішення щодо негайного посилення санкцій проти рф.