05 липня 16:24
Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус докладніше
04 липня 09:41
Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту докладніше
01 липня 13:13
Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео] докладніше
30 червня 14:46
Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео] докладніше
29 червня 13:38
Зупинити транзит російського газу можливо лише спільним рішенням з ЄС – Андрій Герус [відео] докладніше
28 червня 18:43
Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео] докладніше
27 червня 15:04
Андрій Герус: Україна має джерела газу для проходження опалювального сезону докладніше
24 червня 13:30
Практичні вигоди для енергетики України від європейської інтеграції докладніше
22 травня 2022, 14:00

Ми говорили, що російські енергоносії це зброя, яка може бути використана проти Європи. Сьогодні світ погоджується, що ми мали рацію - президент Польщі

 

Вперше іноземний лідер особисто виступив у Верховній Раді України після повномасштабного вторгнення окупантів. Президент Польщі Анджей Дуда у своєму виступі підкреслив, що відмова від російських енергоносіїв є обов’язковим інструментом у боротьбі проти російської агресії, мета якої повернути вплив царської росії.

 

«Польща застерігала щодо залежності від імпорту російських енергоносіїв. Ми говорили, що це, по суті, зброя, яка може бути використана проти Європи. Ми говорили, але нашими застереженнями нехтували, нас звинувачували в русофобії. Проте сьогодні світ погоджується, що ми мали рацію, але для нас це дуже гірка втіха», - з виступу президента Польщі Анджея Дуди у парламенті.

 

Нагадаємо, ще в березні Польща заборонила імпорт вугілля з росії. Тоді офіційний представник уряду Польщі Петр Мюллер заявив, що Польща не може чекати на рішення Євросоюзу, тому уряд прийняв спеціальні рішення щодо протидії агресії в Україні.

 

Також з 27 квітня, через відмову Польщі платити за російський газ у рублях, росія повністю перестала постачати газ до Польщі. Хоча Польща планувала відмовитися від купівлі російського газу з кінця грудня.

 

До кінця цього року Польща остаточно відмовиться від постачання російської нафти.

Як заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, Польща значною мірою вже незалежна від нафти з рф, але зараз демонструє «найбільш радикальний план» в Європі щодо відмови від російської нафти.

 

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус вдячний президенту Польщі за рішення щодо заборони імпорту енергоресурсів з росії. За його словами, ембарго на російські енергоресурси і обмеження торгівлі надзвичайно важливі інструменти у війні.