05 липня 16:24
Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус докладніше
04 липня 09:41
Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту докладніше
01 липня 13:13
Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео] докладніше
30 червня 14:46
Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео] докладніше
29 червня 13:38
Зупинити транзит російського газу можливо лише спільним рішенням з ЄС – Андрій Герус [відео] докладніше
28 червня 18:43
Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео] докладніше
27 червня 15:04
Андрій Герус: Україна має джерела газу для проходження опалювального сезону докладніше
24 червня 13:30
Практичні вигоди для енергетики України від європейської інтеграції докладніше
09 червня 2022, 17:10

Німеччина планує залишити вугільні електростанції як альтернативу російському газу

 

Уряд Німеччини хоче тимчасово залишити в резерві додаткові вугільні електростанції майже на 2 роки, щоб запобігти можливій нестачі електроенергії у разі раптового скорочення постачання природного газу з росії.

 

Про це повідомляє «Європейська правда».

 

Уряд вважає, що у відповідь на економічні санкції, запроваджені проти росії країнами ЄС, кремль може раптово припинити постачання газу.

 

Законопроєкт, погоджений урядом, передбачає, що вугільні електростанції, які раніше планували закрити, залишаться в робочому стані.

 

Шукаючи й інші альтернативи російському газу, Німеччина у 2022 році має намір скоротити частку російського газу на німецькому ринку з 55% до 30%, а остаточно позбутися залежності від газу з росії планує у 2024 році. Частка газу, яка використовується в Німеччині для виробництва електроенергії, зараз скоротилася до 10% порівняно з 15% у 2021 році.

 

Нагадаємо, що країни Балтії - Латвія, Литва та Естонія - з початку квітня більше не здійснюють імпорт природного газу з росії. Болгарія та Польща також відмовились від купівлі російського газу після закінчення контрактів з «Газпромом». Фінляндії експорт газу зупинив «Газпром» через відмову платили за постачання російського газу в рублях. Також компанія Нідерландів (GasTerra), Великої Британії (Shell Energy Europe, здійснювала постачання російського газу до Німеччини) через офіційну відмову сплачувати за поставки російського газу у рублях, перестали отримувати ресурс від «Газпрому».

 

Щоб позбутися енергетичної залежності від росії, Європейський Союз вже розробив план заміщення газу з рф. Одним із елементів плану заміщення російського газу є можливість тимчасового використання вугільних електростанцій.