05 липня 16:24
Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус докладніше
04 липня 09:41
Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту докладніше
01 липня 13:13
Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео] докладніше
30 червня 14:46
Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео] докладніше
29 червня 13:38
Зупинити транзит російського газу можливо лише спільним рішенням з ЄС – Андрій Герус [відео] докладніше
28 червня 18:43
Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео] докладніше
27 червня 15:04
Андрій Герус: Україна має джерела газу для проходження опалювального сезону докладніше
24 червня 13:30
Практичні вигоди для енергетики України від європейської інтеграції докладніше
16 червня 2022, 11:50

Газпром скоротив постачання газу до Німеччини чим намагається викликати підвищення цін у Європі

 

російський газовий монополіст «Газпром» за два дні скоротив постачання природного газу до Німеччини приблизно на 60%.

 

У вівторок «Газпром» оголосив про зниження максимального обсягу постачання до 100 млн кубометрів газу на добу проти 167 млн кубометрів.

 

Сьогодні обсяги постачання газу до Німеччини по газопроводу «Північний потік-1» скоротилися до 67 млн кубометрів.

 

Загалом, скорочення постачання газу до Німеччини складає приблизно 60%.

 

російська компанія переконує, що таке рішення нібито ухвалене у зв'язку із затримкою у транспортуванні через санкції проти росії ключового обладнання для функціонування газопроводу «Північний потік».

 

Енергетичний регулятор Німеччини відхилив це пояснення. Німеччина вважає, що рішення «Газпрому» скоротити постачання природного газу до Європи через газогін «Північний потік-1» було політичним та спрямованим на розхитування ринку та підвищення цін.

 

Федеральний міністр економіки та віцеканцлер Німеччини Роберт Габек заявив, що Німеччина усвідомлює необхідність обслуговування трубопроводу, але додав, що перший комплекс робіт з технічного обслуговування мав відбутися не раніше осені. Водночас ці роботи не потребують таких великих скорочень постачання газу.

 

На тлі цієї новини ціни на газ у Європі підвищилися до 25%.

 

Міністр економіки Німеччини вже закликав громадян скоротити споживання енергії.

 

«Хоча поставки до Німеччини були забезпечені за рахунок інших, хоча й дорожчих джерел, ми повинні бути пильними, ми не повинні дозволити себе розділити, оскільки це те, що хоче зробити путін», - заявив Роберт  Габек.

 

Європейські країни, у тому числі Німеччина, залежать від постачання російського газу. У загальній структурі споживання російського газу близько 40%.

 

Видавництво Bloomberg у одному із своїх матеріалів пов’язує скорочення постачання газу із приїздом канцлера Німеччини Олафа Шольца, президент Франції Еммануеля Макрона та прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі до Києва для переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

 

Раніше Оператор газотранспортної системи України та НАК «Нафтогаз» закликали Німеччину припинити або суттєво обмежити використання газогону «Північний потік – 1», а частину обсягів з нього перенаправити на українську ГТС. Гендиректор ОГТСУ наголошував тоді на численних порушеннях з боку росії у використанні цього газогону.