06 липня 16:40
Австрія виводить газпром з найбільшого газового сховища у країні докладніше
05 липня 16:24
Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус докладніше
04 липня 09:41
Лідери країн Великої сімки домовились зменшити ціну на російську нафту докладніше
01 липня 13:13
Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео] докладніше
30 червня 14:46
Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео] докладніше
29 червня 13:38
Зупинити транзит російського газу можливо лише спільним рішенням з ЄС – Андрій Герус [відео] докладніше
28 червня 18:43
Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео] докладніше
27 червня 15:04
Андрій Герус: Україна має джерела газу для проходження опалювального сезону докладніше
23 червня 2022, 14:03

Наша задача – в умовах війни підготуватись до стабільного проходження опалювального сезону – Андрій Герус [відео]

Підготовка до опалювального сезону вже розпочалась. Для успішного його проходження приймаються відповідні рішення Міністерством енергетики та Парламентом. Зокрема, у вівторок, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який має допомогти стабільно пройти осінньо-зимовий період без підвищення цін на газ та тарифів на тепло.

 

Повідомив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

 

«Наша задача – проводити підготовку до ОЗП таким чином, щоб у нас було гарантовано достатньо енергоресурсів, як вугілля так і газу», - сказав Андрій Герус.

 

Голова Комітету зазначив, що українські компанії здійснюють видобуток газу на території України, але також Україна імпортуватиме газ з Європи (Словаччина, Угорщина, Польща), який, в свою чергу, потраплятиме туди, зокрема, з США.

 

«Цього року США для України буде значним постачальником природного газу» - додав він.

 

Щодо вугілля – його закуповують як приватні компанії, так і державна компанія «Центренерго». Наразі морські шляхи для поставок вугілля заблоковані, проте, незважаючи на війну, в Україні продовжується видобуток власного вугілля: це місто Павлоград, діючі шахти Донбасу та шахти Львівсько-Волинського вугільного басейну. Також здійснюються поставки з Польщі і з інших країн, звідки вугілля може постачатись транзитом залізницею.

 

Раніше Андрій Герус зазначав, що важливим залишається питання оплати комунальних послуг, так як для енергосистеми потрібні кошти для закупівлі газу та вугілля.