10 серпня 17:01
Скільки нафти Європейський Союз імпортує з росії? докладніше
09 серпня 17:39
США та ЄС закликають росію припинити усі військові операції навколо ядерних об'єктів в Україні докладніше
08 серпня 14:36
Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими докладніше
05 серпня 15:16
росія використовує ЗАЕС як щит від військових операцій ЗСУ - Американське ядерне товариство докладніше
04 серпня 16:11
Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео] докладніше
03 серпня 16:08
Олаф Шольц: кремль не має підстав для скорочення постачання газу до Європи, це спекуляція з метою зняття санкцій докладніше
02 серпня 17:09
У енергетичній кризі Європи винна росія, яка використовує енергоресурси як зброю – Жозеп Боррель докладніше
01 серпня 14:10
В Євросоюзі від сьогодні діє ембарго на імпорт російського вугілля докладніше
28 червня 2022, 18:43

Андрій Герус: Якщо ти їдеш за кермом один - вважай, що ти підвозиш путіна. Головні тези брифінгу Голови Комітету [відео]

 

Сьогодні, 28 червня, відбувся брифінг Голови Комітету Андрія Геруса на тему: «Стан ринку нафтопродуктів: ембарго на нафту і газ».

 

Головні тези брифінгу:

 

Україна продаватиме в Європу електроенергію. Це замінить експорт газу з росії.

 

Найближчим часом Україна починає експорт електроенергії в Європу. Це ще один крок з інтеграції наших ринків.

 

«Фізичних поставок ще не буде, сьогодні відбудуться аукціони на доступ до міждержавного перетину серед компаній, які планують здійснювати експорт української електроенергії до країн ЄС», - сказав Андрій Герус.

 

Станом на червень Україна здійснювала експорт електричної енергії обсягом до 200 МВт до Польщі, а починаючи з липня потужність має поступово зростати завдяки збільшенню експорту до країн ЄС за іншими напрямками.

 

Він також додав, що таким чином, Україна буде заміщати частину електроенергії, яка виробляється в ЄС з російського газу, що має шкідливі викиди СО2. Для економіки України це також матиме позитив, адже в часи профіциту або дефіциту електричної енергії, ми зможемо продавати або купувати електроенергію до/з Європи. 

 

путіну не вдалося створити паливну кризу в Україні.

 

Україна продовжує роботу над подоланням дефіциту нафтопродуктів, їхнє постачання з Європи диверсифіковано.

 

«На внутрішньому ринку нафтопродуктів відбулись помітні позитивні зрушення. У червні Україна імпортувала майже 600 тисяч тонн нафтопродуктів, що на 50% більше порівняно із травнем. Всі ці надходження - з європейського напрямку», - сказав Андрій Герус.

 

Кінцевий споживач вже сьогодні може відчути покращення ситуації на ринку нафтопродуктів, однак для повної нормалізації ситуації у цій сфері потрібно ще 1 - 1,5 місяці.

 

«Сьогодні вже можна говорити, що план росії, щодо створення масштабної нафтопродуктової кризи не спрацював і він вже не буде реалізованим, тому що напрацьовані сьогодні шляхи поставок в Україну, не просто на 50% більші, ніж у травні, і продовжать зростати, але ще й мають хорошу диверсифікацію, тобто у нас не надходить більше третини з однієї країни», – сказав Голова Комітету. 

 

Європа переосмислює торгівельні зв’язки з росією.

 

«Європа продовжує санкційний тиск щодо рф. Очевидно, що цей процес триватиме, адже росія показує себе ненадійним постачальником енергоресурсів», - зауважив Андрій Герус.

За словами Голови Комітету, Європа усвідомлює необхідність мінімізації імпорту російського газу та нафти.

 

«Я думаю, приходить прозріння, що необхідно всерйоз і надовго обмежити, або й повністю зупинити торгівлю енергоресурсами з росією. Для початку можна ввести мито, як це зробили Сполучені Штати на поставки золота. Сподіваюсь, що цей процес буде триватиме з боку європейських країн», - зі слів Голови Комітету.

 

Андрій Герус також додав, що нашою стратегічною ціллю є повна інтеграція до Європи та повна ізоляція рф