10 серпня 17:01
Скільки нафти Європейський Союз імпортує з росії? докладніше
09 серпня 17:39
США та ЄС закликають росію припинити усі військові операції навколо ядерних об'єктів в Україні докладніше
08 серпня 14:36
Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими докладніше
05 серпня 15:16
росія використовує ЗАЕС як щит від військових операцій ЗСУ - Американське ядерне товариство докладніше
04 серпня 16:11
Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео] докладніше
03 серпня 16:08
Олаф Шольц: кремль не має підстав для скорочення постачання газу до Європи, це спекуляція з метою зняття санкцій докладніше
02 серпня 17:09
У енергетичній кризі Європи винна росія, яка використовує енергоресурси як зброю – Жозеп Боррель докладніше
01 серпня 14:10
В Євросоюзі від сьогодні діє ембарго на імпорт російського вугілля докладніше
30 червня 2022, 14:46

Нафтова інфраструктура України змогла адаптуватися до умов війни – Андрій Герус [відео]

 російські окупанти 18 червня завдали удар по Кременчуцькому нафтопереробному заводу. Це не перша атака на цей об'єкт за час повномасштабного вторгнення росіян. Окупанти вчетверте обстріляли Кременчуцький НПЗ, випустивши загалом 29 ракет.

 

На думку Голови Комітету Андрія Геруса, про збитки від обстрілів НПЗ, як про фіксовану суму, поки немає сенсу говорити, враховуючи, що обстріли продовжуються.

 

«Збитки величезні. Нафтопереробний завод відбудувати можна, але в таких умовах, які є зараз, це зробити неможливо, і питання чи потрібно це робити зараз, коли ризик повторного обстрілу залишається», - сказав Андрій Герус.

 

Голова Комітету вважає, що відбудовувати Кременчуцький НПЗ потрібно тоді, коли Україна матиме додаткові сучасні і надійні системи протиповітряної оборони.

 

«Коли буде велика гарантія захисту, тоді такий завод буде доцільно відбудовувати і запускати в роботу», - додав він.

 

Андрій Герус також зазначив, що нафтова інфраструктура України вже змогла адаптуватися до умов війни: збільшилась кількість напрямків і джерел постачання нафтопродуктів, також змінилась логістика та умови зберігання.

 

«Зараз інфраструктура не передбачає зберігання значних об’ємів нафтопродуктів в одному місці, це надійніше з точки зору постачання енергоресурсу і безпечніше з точки зору роботи людей», - повідомив Голова Комітету.

 

За словами Голови Комітету, у нафтопереробній галузі головним пріоритетом має бути диверсифікація джерел постачання, в такому випадку це руйнує плани путіна щодо створення в Україні паливної кризи.