12 серпня 09:24
Які альтернативи російському газу має Європа, якщо рф зупинить транзит докладніше
10 серпня 17:01
Скільки нафти Європейський Союз імпортує з росії? докладніше
09 серпня 17:39
США та ЄС закликають росію припинити усі військові операції навколо ядерних об'єктів в Україні докладніше
08 серпня 14:36
Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими докладніше
05 серпня 15:16
росія використовує ЗАЕС як щит від військових операцій ЗСУ - Американське ядерне товариство докладніше
04 серпня 16:11
Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео] докладніше
03 серпня 16:08
Олаф Шольц: кремль не має підстав для скорочення постачання газу до Європи, це спекуляція з метою зняття санкцій докладніше
02 серпня 17:09
У енергетичній кризі Європи винна росія, яка використовує енергоресурси як зброю – Жозеп Боррель докладніше
01 липня 2022, 13:13

Україна почала експорт електроенергії до ЄС, в перспективі це принесе до держбюджету десятки мільярдів гривень [відео]

З 1 липня Україна почала експорт електроенергії потужністю 100 МВт до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною та Європою. 

Це стало можливим завдяки об'єднанню енергетичних систем України та Європи, яке відбулося у березні цього року.

За словами Голови Комітету Андрія Геруса, відкриття експорту електроенергії є дуже важливим кроком для України: якщо говорити про плюси економічні – це збільшення валютної виручки, яка зможе підтримати стабільність гривні. Компанії, які виробляють електроенергію та компанії, які експортують її, будуть мати додатковий дохід, за який сплачуватимуть податки до державного бюджету.

Водночас для Європи це можливість замістити українською електроенергією частину російського газу, який використовують європейці на виробництво електричної енергії.

Андрій Герус повідомив, що відкриття експорту електроенергії до Румунії це лише початок, Україна з 1 серпня та з 1 вересня планує збільшити обсяги.

«Заявлені обсяги Україна зможе без проблем забезпечити найближчі кілька місяців. Через зниження споживання на 30-40% ми спостерігаємо значний профіцит електричної енергії, який Україна може реалізувати у Європі», - сказав Андрій Герус в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Водночас він зазначив, що інтеграція ринків означає також можливість для України за необхідності імпортувати електроенергію з Європи.

«Якщо взимку Україні потрібен буде імпорт електроенергії, наприклад, якщо в результаті обстрілу якась електростанція не зможе генерувати електричну енергію, ми його будемо здійснювати з Європи. Електроенергія з ЄС - це резервний варіант, який допоможе нам у певні дефіцитні години підтримати енергосистему країни та забезпечити кожному українцю світло та тепло», - сказав Голова Комітету.

 

Як повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, в перспективі експорт електроенергії в ЄС може принести Україні близько 72 млрд гривень на рік. Лише за один день на першому добовому аукціоні з доступу до міждержавного перетину державна компанія НЕК «Укренерго» заробила 10 млн гривень, зазначив Володимир Кудрицький.