12 серпня 09:24
Які альтернативи російському газу має Європа, якщо рф зупинить транзит докладніше
10 серпня 17:01
Скільки нафти Європейський Союз імпортує з росії? докладніше
09 серпня 17:39
США та ЄС закликають росію припинити усі військові операції навколо ядерних об'єктів в Україні докладніше
08 серпня 14:36
Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими докладніше
05 серпня 15:16
росія використовує ЗАЕС як щит від військових операцій ЗСУ - Американське ядерне товариство докладніше
04 серпня 16:11
Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео] докладніше
03 серпня 16:08
Олаф Шольц: кремль не має підстав для скорочення постачання газу до Європи, це спекуляція з метою зняття санкцій докладніше
02 серпня 17:09
У енергетичній кризі Європи винна росія, яка використовує енергоресурси як зброю – Жозеп Боррель докладніше
27 липня 2022, 13:10

ЄС може подвоїти імпорт української електроенергії

Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон під час прес-конференції у Брюсселі після закінчення неформальної зустрічі міністрів енергетики країн-членів ЄС заявила, що вже цього тижня Європейський Союз зможе подвоїти імпорт української електроенергії, повідомляє «Європейська правда».

 

«Я продовжуватиму підтримувати повноцінну торгівлю електричною енергією з Україною. Перший комерційний транскордонний обмін розпочався наприкінці червня з Румунією та у липні зі Словаччиною», – заявила Кадрі Сімсон, - оператори європейської мережі передач зустрічаються на цьому тижні і обговорюватимуть збільшення потужності перетину».

 

Єврокомісарка додала, що збільшення і­­­­­мпорту електроенергії з України дозволить Європейському Союзу частково компенсувати нестачу газу внаслідок розв’язаної росією енергетичної кризи.

 

Також Кадрі Сімсон нагадала, що українська та молдавська мережі електропередач були синхронізовані з європейською в рекордні терміни.

 

Раніше керівник НЕК «Укренерго» заявляв, що нарощення експорту не несе ризиків для внутрішнього ринку, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг обов’язково подбає про те, щоб на внутрішньому ринку за жодних обставин не було дефіциту електроенергії.