12 серпня 09:24
Які альтернативи російському газу має Європа, якщо рф зупинить транзит докладніше
10 серпня 17:01
Скільки нафти Європейський Союз імпортує з росії? докладніше
09 серпня 17:39
США та ЄС закликають росію припинити усі військові операції навколо ядерних об'єктів в Україні докладніше
08 серпня 14:36
Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими докладніше
05 серпня 15:16
росія використовує ЗАЕС як щит від військових операцій ЗСУ - Американське ядерне товариство докладніше
04 серпня 16:11
Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео] докладніше
03 серпня 16:08
Олаф Шольц: кремль не має підстав для скорочення постачання газу до Європи, це спекуляція з метою зняття санкцій докладніше
02 серпня 17:09
У енергетичній кризі Європи винна росія, яка використовує енергоресурси як зброю – Жозеп Боррель докладніше
04 серпня 2022, 16:11

Країна готується до опалювального сезону, але є труднощі з підготовкою в регіонах, де йдуть бойові дії – Андрій Герус [відео]

Підготовка до опалювального сезону триває, енергетики працюють над тим, щоб Україна стабільно «пройшла» цю зиму, але є труднощі в регіонах, де зараз йдуть бойові дії, заявив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі телемарафону «Єдині новини».

 

За інформацією Міністерства енергетики, на сьогодні на складах ТЕС і ТЕЦ уже накопичено 1,83 млн тонн вугілля з запланованих 2,5 млн тонн. Також у підземних сховищах наразі зберігається понад 12 млрд кубометрів газу. Згідно доручення Уряду, до початку опалювального сезону планується закачати у сховища не менше 19 млрд кубометрів газу.

 

За словами Голови Комітету, минулого тижня Верховна Рада прийняла відповідний Закон, який допоможе країні належним чином підготуватися до проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 року.

 

«Закон щодо регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання має допомогти компанії НАК «Нафтогаз» отримати додатковий фінансовий ресурс для закупівлі газу. Положення Закону забезпечать стале надання споживачам України послуг з постачання газу та тепла», - сказав Андрій Герус.

 

Як повідомили в Мінрегіоні, плановий показник готовності об’єктів до опалювального сезону на 1 серпня становить 60%. Загалом підготовка інфраструктури до проходження зими відбувається за планом, але є окремі регіони, насамперед Донеччина, де підготовку до опалювального сезону провести неможливо через постійні ракетні та артилерійські обстріли російських окупаційних військ.

 

«Останніми днями жителі Донецької області сприйняли з негативом інформацію про необхідність евакуації напередодні зими. Люди це сприймають як вимогу влади через небажання виділяти кошти на відновлення мереж, але треба розуміти, що внаслідок наступу окупантів були пошкоджені деякі об’єкти енергетичної інфраструктури, і станом на сьогодні їх неможливо відремонтувати, тому що вони проходять практично по лінії фронту. Зелених коридорів окупанти не дають і самі нічого не відбудовують», - повідомив Голова Комітету.

 

Зі слів Андрія Геруса, у Донецькій області через бойові дії відсутнє постачання газу і є ризик, що до початку опалювального сезону відновити мережі не вдасться.

 

Нагадаємо, що раніше міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що через відсутність газопостачання і належного електропостачання у Донецькій області напередодні опалювального сезону розпочнеться евакуація населення.