30 вересня 18:32
Якщо Європа не піддасться на шантаж - росія втратить можливість використовувати енергоресурси як зброю – Андрій Герус [відео] докладніше
28 вересня 17:46
Для проходження цієї зими Європі вистачить палива без поставок з росії докладніше
20 вересня 15:43
Законопроект про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках прийнятий у першому читанні докладніше
20 вересня 15:39
Парламент прийняв низку законопроектів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії докладніше
20 вересня 12:07
Підсумки роботи Комітету за період 7 сесії ВРУ 9 скликання докладніше
19 вересня 17:38
Путін сформулював ультиматум Європі: якщо вже так припекло – просто зніміть санкції з «Північного потоку-2» докладніше
16 вересня 15:36
Україна, Молдова та Румунія збільшать обсяги торгівлі електроенергією докладніше
15 вересня 16:34
Росія розв’язала війну не лише з Україною, а й з нашою енергетикою – Президентка Єврокомісії докладніше
08 серпня 2022, 14:36

Країни ЄС зобов’язались скоротити попит на газ на 15% вже цієї зими

На тлі побоювань, що росія може припинити постачання газу, Рада Європейського Союзу затвердила регулюючий документ про зниження попиту на газ в ЄС на 15% цієї зими. 

 

«Щоб підвищити безпеку енергопостачання ЄС, Рада ухвалила документ про добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% цієї зими. В разі надзвичайної ситуації з поставками газу, документ передбачає можливість для Ради ЄС ініціювати рішення про обов’язкове скорочення споживання газу», - йдеться в повідомленні прес-служби Ради ЄС.

 

Мета скорочення попиту на газ – заощадити паливо і, таким чином, убезпечити свою країну від можливих перебоїв з постачанням російського газу взимку.

 

Країни-члени ЄС скоротять свій попит на газ на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п'ять років у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року. Заходи для цієї цілі країни-члени ЄС обиратимуть самі.

 

Серед можливих заходів передбачається : 

- перехід на інші види палива (рекомендація для промисловості і виробників електроенергії);

- стимулювання великих споживачів газу до скорочення споживання газу; 

- проведення інформаційних кампаній щодо зменшення опалення та кондиціонування, а також встановлення обов’язкових лімітів під час «кризового рівня» ситуації в енергетичній галузі.

 

Також країни ЄС погодилися посилити роль Ради Європейського Союзу у запровадженні «Union alert» («Загальної тривоги»). «Union alert» буде імплементовано рішенням Ради за пропозицією Європейської комісії. Комісія повинна ініціювати «Union alert» у разі ризику серйозного дефіциту газу, або надзвичайно високого попиту на газ, або якщо п’ять або більше країн-членів ЄС оголосять надзвичайну ситуацію в енергетичній галузі та вимагатимуть від Комісії обов’язкового скорочення споживання газу.

 

В повідомленні Ради Європейського Союзу зазначається, що прийнятий регулюючий документ діятиме протягом одного року. До травня 2023 року Європейська комісія перегляне доцільність його пролонгації.

 

Нагадаємо, до вторгнення в Україну частка російського газу у структурі споживання ЄС становила 40%. Як повідомив Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель, російський імпорт газу до ЄС скоротився до приблизно 20%. Скорочення поставок газу ускладнило для країн ЄС заповнення газосховищ напередодні зими і спонукало багатьох купувати «неросійське» паливо та вживати заходів для обмеження попиту на газ.