30 вересня 18:32
Якщо Європа не піддасться на шантаж - росія втратить можливість використовувати енергоресурси як зброю – Андрій Герус [відео] докладніше
28 вересня 17:46
Для проходження цієї зими Європі вистачить палива без поставок з росії докладніше
20 вересня 15:43
Законопроект про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках прийнятий у першому читанні докладніше
20 вересня 15:39
Парламент прийняв низку законопроектів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії докладніше
20 вересня 12:07
Підсумки роботи Комітету за період 7 сесії ВРУ 9 скликання докладніше
19 вересня 17:38
Путін сформулював ультиматум Європі: якщо вже так припекло – просто зніміть санкції з «Північного потоку-2» докладніше
16 вересня 15:36
Україна, Молдова та Румунія збільшать обсяги торгівлі електроенергією докладніше
15 вересня 16:34
Росія розв’язала війну не лише з Україною, а й з нашою енергетикою – Президентка Єврокомісії докладніше
20 вересня 2022, 15:43

Законопроект про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках прийнятий у першому читанні

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, реєстр. №5322.

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, реєстр. №5322 спрямований на попередження зловживання з боку учасників на оптових енергетичних ринках та встановлення відповідальності за маніпулювання на енергетичних ринках, а також за торгівлю на основі інсайдерської інформації.

Метою прийняття проекту Закону є імплементація адаптованої версії Регламенту № 1227/2011 від 25 жовтня 2011 року.

Регламент вимагає від держав, які є членами Європейського Союзу або сторонами Енергетичного Співтовариства, встановити на національному рівні такі вимоги та правила, що забезпечать прозорість та цілісність оптового енергетичного ринку (ринків електричної енергії та природного газу), та дозволять попереджувати зловживання учасників таких ринків, зокрема, в частині маніпулювання, торгівлі інсайдерською інформацією, використання переваг, пов’язаних з монопольним становищем тощо.

Україна, як сторона Енергетичного Співтовариства, відповідно до положень частини другої статті 1 Закону України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства» та рішення Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства № 2018/01/MC-EnC від 29 листопада 2019 року взяла на себе зобов’язання імплементувати Регламент в його адаптованій редакції.

«З одного боку, для України імплементація основних положень Регламенту важлива для приведення національного законодавства до єдиної європейської системи правил роботи оптових енергетичних ринків. З іншого боку, це ще один антиолігархічний закон спрямований проти зловживань на оптових ринках природного газу та електричної енергії, - зазначив Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, - адже ключові положення Регламенту вимагають створення додаткової нормативно-правової бази, яка перешкоджатиме учасникам ринку маніпулювати цінами на енергоресурси та використовувати своє монопольне становище».

 

Детальніше про законопроект можна почитати в спецпроекті Комітету з питань енергетики та ЖКП - remit.in.ua