26 листопада 16:06
На вихідних відключення електроенергії будуть коротшими – Андрій Герус докладніше
24 листопада 10:30
Де Україна бере обладнання для відновлення енергосистеми після ракетних обстрілів рф? докладніше
22 листопада 11:30
23 листопада о 15:00 відбудеться круглий стіл на тему: "Технічні можливості і практична реалізація проектів розподіленої енергогенерації (генерації, наближеної до споживача) в Україні" докладніше
19 листопада 13:22
Енергетичний комітет провів виїзний круглий стіл щодо відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури Харківщини докладніше
16 листопада 16:22
Парламент прийняв у другому читанні низку законопроектів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії докладніше
15 листопада 10:04
Більше половини потужності ХАЕС економлять українці, зменшуючи споживання електроенергії – Андрій Герус докладніше
08 листопада 10:45
У разі відсутності ракетних ударів, ситуація з електроенергією з наступного тижня покращиться – Андрій Герус докладніше
02 листопада 15:51
В умовах війни відновлювальні джерела енергії допомагають стабілізувати роботу енергосистеми – Андрій Герус докладніше
30 жовтня 2022, 14:27

Голова енергетичного комітету пояснив причини необхідності скорочення споживання електроенергії

Війська рашистської федерації продовжують наносити ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури в різних областях. Масштабність ударів призводять до порушень цілісності енергосистеми та ускладнює можливість транспортувати електричну енергію від електростанції, де вона виробляється, до кінцевих споживачів.

 

Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус закликав українців до добровільного зменшення споживання електричної енергії та пояснив причини необхідності цього:

 

Економія електричної енергії потрібна для того, щоб зменшити графіки аварійних відключень.

 

«Якщо населення добровільно буде скорочувати споживання електроенергії у пікові години, можна буде мінімізувати необхідність таких відключень», - сказав він.

 

Обмеження споживання електроенергії зменшує навантаження на мережі та підстанції. Це дає можливість їх ремонтувати.

 

«Коли енергетики бачать, що споживання зменшується, вони намагаються в цей період проводити ремонтні роботи на окремих об’єктах, для того щоб в повній потужності повернути їх до роботи», - повідомив Андрій Герус.

 

Також зі зменшенням споживання електроенергії країна економить газ та вугілля, яке витрачається на її виробництво.

 

«Важливо цієї зими економити паливо. Зараз вечірній пік споживання електричної енергії покривається за рахунок роботи електростанцій, які працюють на вугіллі і газу. Якщо ми економимо електроенергію – ми економимо на складах паливо, а це дає можливість країні впевненіше пройти зиму», - сказав Андрій Герус.

 

Очільник Комітету додав, що сьогодні і приватні і державні компанії працюють над одним завданням: максимально швидко стабілізувати енергосистему та забезпечити її надійне функціонування.