26 листопада 16:06
На вихідних відключення електроенергії будуть коротшими – Андрій Герус докладніше
24 листопада 10:30
Де Україна бере обладнання для відновлення енергосистеми після ракетних обстрілів рф? докладніше
22 листопада 11:30
23 листопада о 15:00 відбудеться круглий стіл на тему: "Технічні можливості і практична реалізація проектів розподіленої енергогенерації (генерації, наближеної до споживача) в Україні" докладніше
19 листопада 13:22
Енергетичний комітет провів виїзний круглий стіл щодо відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури Харківщини докладніше
16 листопада 16:22
Парламент прийняв у другому читанні низку законопроектів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії докладніше
15 листопада 10:04
Більше половини потужності ХАЕС економлять українці, зменшуючи споживання електроенергії – Андрій Герус докладніше
08 листопада 10:45
У разі відсутності ракетних ударів, ситуація з електроенергією з наступного тижня покращиться – Андрій Герус докладніше
02 листопада 15:51
В умовах війни відновлювальні джерела енергії допомагають стабілізувати роботу енергосистеми – Андрій Герус докладніше
08 листопада 2022, 10:45

У разі відсутності ракетних ударів, ситуація з електроенергією з наступного тижня покращиться – Андрій Герус

Очікується, що протягом тижня споживання електричної енергії обмежуватиметься, але з наступного - тривалість відключень буде мінімізована. Однак покращення ситуації залежить від того, чи будуть нові ракетні удари з боку росії.

Про це заявив голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі всеукраїнського телемарафону.

«Графіки аварійних відключень завжди створюють суттєві незручності для споживачів, ми це прекрасно розуміємо. Цього тижня певні обмеження будуть, але разом з тим іде робота, щоб максимально швидко відновити всю енергосистему, щоб була безперебійна подача електроенергії», - додав Андрій Герус.

Нагадаємо, що відключення світла в Україні розпочалися в жовтні 2022 року в результаті російських ракетних обстрілів об’єктів енергетики.

З того часу, залежно від масштабів руйнувань енергетичної інфраструктури, компанія НЕК «Укренерго» повідомляє диспетчерів операторів розподільчих мереж (обленерго) про обсяг потужності, який необхідно зменшити в конкретному регіоні, а далі оператори систем розподілу формують графіки аварійних відключень.

Графіки аварійних відключень формуються з урахуванням розташування об’єктів критичної інфраструктури (лікарні, підприємства комунального господарства, підприємства транспортного обслуговування, установи, що надають послуги зв’язку).