17 березня 15:08
Презентовано Звіт Енергетичного Співтовариства щодо адаптації українського законодавства до європейського посилання...
16 березня 10:54
Анонс проведення публічних консультацій 17 березня, о 12 годині посилання...
15 березня 19:58
Порівняльна таблиця до проекту Закону України №3356-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту посилання...
14 березня 14:49
Звернення до Парламентів Естонії, Латвії, Литви щодо необхідності відмови від імпорту російського скрапленого нафтового газу посилання...
03 березня 11:14
Комітет відвідав завод в Київській області, який працює незалежно від енергомережі докладніше
24 лютого 16:11
Парламент прийняв Закон щодо розвитку зарядної інфраструктури для електричних транспортних засобів (реєстр. №8172) докладніше
24 лютого 15:18
Прийнято в другому читанні проект Закону щодо розвитку високоефективної когенерації (реєст. №4527) докладніше
22 лютого 11:27
Комітет пройшов навчання з енергетичного права та регулювання ЄС від Київської школи енергетичної політики докладніше
03 березня 2023, 11:14

Комітет відвідав завод в Київській області, який працює незалежно від енергомережі

 
Члени Комітету, разом з представниками Мінагрополітики та Київської обласної військової адміністрації відвідали олійно-екстракційний завод в Київській області, який виробляє олію та корми для тварин та риби.

 

 

 

 

 

Виробництво з переробки олійних та зернових культур було запущено в липні 2022 року, в період повномасштабного вторгнення рф. Станом на сьогодні завод генерує понад сто мільйонів доларів річної валютної виручки для економіки України та надає роботу 250 працівникам.

 

Важливим аспектом роботи цього підприємства є його енергонезалежність. Проект будівництва заводу одразу передбачав власне джерело електроенергії для забезпечення безперервного виробничого процесу. З моменту зведення підприємства було запущено в експлуатацію дві когенераційні газопоршневі установки загальною потужністю 3 МВт.

 

З точки зору економіки – така установка на природному газі заощаджує 1,2 грн на кожній кіловат-годині порівняно з вартістю електроенергії, купленої з мережі.

 

Додатково до виробленої цією малою електростанцією електроенергії, завод отримує тепло, яке на 100% використовує у технологічному процесі.

 

Приклад цього заводу вчергове підкреслює переваги розподіленої генерації електроенергії:

- по-перше, під час пошкоджень мереж та аварійних відключень електроенергії завод не зупиняє свого виробництва;

- по-друге, підприємство заощаджує кошти на енерговитратах.

 

Як зауважив Голова Комітету Андрій Герус, мала електростанція на цьому виробництві це ще один об’єкт в структурі розподіленої генерації електроенергії, яка зараз є пріоритетом безпекової політики в сфері енергетики.

 

«Нам потрібно багато малих електростанцій в різних регіонах України. Це добре, що на Київщині з’явилась ще одна електростанція, яка допомагає зменшити дефіцит в енергосистемі, вивільняючи 3 МВт потужності,  яка може бути використана іншими споживачами», - сказав Андрій Герус.