Виробництво з переробки олійних
та зернових культур було запущено в липні 2022 року, в період повномасштабного
вторгнення рф. Станом на сьогодні завод генерує понад сто мільйонів доларів
річної валютної виручки для економіки України та надає роботу 250 працівникам.
Важливим аспектом роботи цього підприємства є його енергонезалежність. Проект будівництва заводу одразу передбачав власне джерело електроенергії для забезпечення безперервного виробничого процесу. З моменту зведення підприємства було запущено в експлуатацію дві когенераційні газопоршневі установки загальною потужністю 3 МВт.
З точки зору економіки – така установка на природному газі заощаджує 1,2 грн на кожній кіловат-годині порівняно з вартістю електроенергії, купленої з мережі.
Додатково до виробленої цією малою електростанцією електроенергії, завод отримує тепло, яке на 100% використовує у технологічному процесі.
Приклад цього заводу вчергове підкреслює переваги розподіленої генерації електроенергії:
- по-перше, під час пошкоджень мереж та аварійних відключень електроенергії завод не зупиняє свого виробництва;
- по-друге, підприємство заощаджує кошти на енерговитратах.
Як зауважив Голова Комітету Андрій Герус, мала електростанція на цьому виробництві це ще один об’єкт в структурі розподіленої генерації електроенергії, яка зараз є пріоритетом безпекової політики в сфері енергетики.
«Нам потрібно багато малих електростанцій в різних регіонах України. Це добре, що на Київщині з’явилась ще одна електростанція, яка допомагає зменшити дефіцит в енергосистемі, вивільняючи 3 МВт потужності, яка може бути використана іншими споживачами», - сказав Андрій Герус.