29 вересня 14:09
Чи будуть підійматись тарифи на комунальні послуги? Відповідь Олексія Кучеренка та Андрія Геруса докладніше
28 вересня 10:18
Робоча група Комітету розглянула результати дослідження британської політики з енергоефективності посилання...
26 вересня 15:32
Комітет провів слухання щодо впровадження Україною Четвертого Енергопакету ЄС докладніше
21 вересня 09:51
25 вересня | 12:00 – 15:00 | Комітетські слухання на тему: «Впровадження Україною Четвертого Енергопакету ЄС «Чиста енергія для усіх європейців» докладніше
19 вересня 14:40
Проект порівняльної таблиці до проекту Закону України Реєстраційний № 9024-д про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів посилання...
19 вересня 13:37
Комітет провів спільне засідання з профільним комітетом Європарламенту докладніше
18 вересня 19:19
МАТЕРІАЛИ ВОРКШОПУ «Як встановити СЕС на об’єкті соціальної інфраструктури: технічні та економічні особливості». докладніше
18 вересня 13:00
Результати наради щодо ситуації з припиненням газопостачання багатоквартирним будинкам через непроведення технічного обслуговування будинкових мереж. докладніше
16 серпня 2023, 20:08

Енергосистему готують до роботи у складних умовах, зумовлених обстрілами рф – Андрій Герус

 

Відновлення енергетичних об’єктів йде за планом, до проходження зими енергосистема буде готова.

 

Заяви про те, що обсяг виконаних об'єктами теплової генерації аварійно-відновлювальних робіт становить лише 2% від обсягу завданих російськими ударами пошкоджень – неправдиві, за даними Міненерго близько 70% ТЕС та ТЕЦ вже відремонтовано.

 

«Підготовка до зими ще триває, до листопада ми ще маємо час, аби підготуватись, в тому числі для проходження складних сценаріїв, які можуть бути зумовлені обстрілами російських військ», - заявив Голови Комітету Андрій Герус під час стріму Business Breakfast від Forbes.

 

За словами Андрія Геруса, готовність України до проходження зими в умовах воєнного стану лежить в двох площинах:

 

- Енергетична  - це захист енергетичних об'єктів; накопичення додаткового обладнання на складах, яке можна відносно швидко замінити і знайти резервну схему живлення.

 

Також важливим напрямком тут є розвиток розподіленої або децентралізованої генерації. Україна має декілька об’єктів енергетичної інфраструктури, які забезпечують всю країну  електроенергією. Такі об’єкти легко вивести з роботи шляхом ракетних обстрілів. Необхідно зменшувати залежність від великої генерації і будувати малу, максимально наближену до кінцевого споживача генерацію.

 

- Військова – це ефективна робота наявного ППО, можлива поставка нових засобів від західних партнерів. 

 

«Всі розуміють, що з великою ймовірністю будуть ракетні удари на нашу енергетичну інфраструктуру, а оскільки всі розуміють, то над цим всі й працюють: хто в енергетичній, хто у військовій площині», - сказав Андрій Герус.

 

Голова Комітету додав, щоб мінімізувати ризики і потенційні проблеми, які можуть бути під час проходження зими, населенню необхідно також готуватись.

 

Наприклад, вжити заходів щодо енергозбереження та підвищення енергоефективності житла. Зокрема замінити старі лампи розжарювання на нові енергоощадні LED-лампи. Також варто провести техогляд генераторів, зарядних станцій та пристроїв.