29 вересня 14:09
Чи будуть підійматись тарифи на комунальні послуги? Відповідь Олексія Кучеренка та Андрія Геруса докладніше
28 вересня 10:18
Робоча група Комітету розглянула результати дослідження британської політики з енергоефективності посилання...
26 вересня 15:32
Комітет провів слухання щодо впровадження Україною Четвертого Енергопакету ЄС докладніше
21 вересня 09:51
25 вересня | 12:00 – 15:00 | Комітетські слухання на тему: «Впровадження Україною Четвертого Енергопакету ЄС «Чиста енергія для усіх європейців» докладніше
19 вересня 14:40
Проект порівняльної таблиці до проекту Закону України Реєстраційний № 9024-д про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів посилання...
19 вересня 13:37
Комітет провів спільне засідання з профільним комітетом Європарламенту докладніше
18 вересня 19:19
МАТЕРІАЛИ ВОРКШОПУ «Як встановити СЕС на об’єкті соціальної інфраструктури: технічні та економічні особливості». докладніше
18 вересня 13:00
Результати наради щодо ситуації з припиненням газопостачання багатоквартирним будинкам через непроведення технічного обслуговування будинкових мереж. докладніше
18 серпня 2023, 15:36

Андрій Герус: необхідно переосмислити ризики щодо газовидобутку, є позитивні сигнали, які дозволяють інвестувати в деякі регіони України

 

Незважаючи на обставини, які склалися у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф, газовидобувна галузь має позитивні сигнали для залучення інвестицій.

 

Заявив Голова Комітету Андрій Герус під час форуму «Ukrainian Gas Open 2023».

 

 

 

 

 

 

 

Серед позитивних сигналів Андрій Герус виділив:

 

- по-перше, коригування рентної ставки протягом останніх років.

 

«Зниження ренти за видобування газу однозначно покращило умови роботи наших газовидобувних компаній», - сказав Голова Комітету.

 

- по-друге, заходи, що вживаються НАК «Нафтогазом» для де-факто компенсації заборони експорту природного газу. Компанія зараз купує у приватних видобувників великі обсяги на прозорих ринкових засадах.

 

«Звісно, що після зими буде змога говорити про послаблення заборони експорту. Поки це рішення діє з вагомих причин – в Україні минула зима була складною, наступна буде також. Газ використовується також і для забезпечення стабільної роботи електроенергетики, зокрема критичний попит на газ має теплова генерація», - сказав Андрій Герус.

 

За словами Андрія Геруса, влада має розуміння, що ринок очікує лібералізації, в першу чергу двосторонньої торгівлі з країнами ЄС.

 

«Сьогодні в Парламенті ми маємо законодавчі ініціативи, які покращать і полегшають роботу газовидобувних компаній, зокрема йдеться про законопроект 4344», - зауважив Голова Комітету.

 

- по-третє, сприятливі умови зберігання газу в українських підземних сховищах.

 

Голова Комітету заявив, що порівняно з минулим роком, кількість іноземних компаній, які використовують українські ПСГ, збільшилась.

 

«На мою думку, необхідно переосмислити ризики щодо газовидобутку, про які говорять, тоді інвестиції будуть не після нашої перемоги, а зараз. Я впевнений, що є багато регіонів в Україні, куди можна інвестувати з відносно невеликими ризиками. Сподіваюсь, що приклад з нарощуванням обсягів зберігання газу в ПСГ стане для інвесторів показовим і процеси будуть налагоджуватись в суміжних секторах», - зі слів Голови Комітету.