У рамках надання консультативної та методичної підтримки державним органам із використанням Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX), у Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг було проведено семінар на тему: «Законодавча база із енергозбереження та енергоефективності» (“Workshop on Legislative framework for energy saving and energy efficiency”), в якому взяли участь  народні депутати-члени Комітету, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), інших ЦОВВ, учасники ринку електричної енергії та ринку газу, міжнародні експерти.

У вітальному слові голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Сергій Нагорняк зазначив, що Комітет провів значну робота в частині адаптації національного законодавства до законодавства ЄС. Він також звернув увагу на важливості впровадження найкращих політик енергоефективності на всіх технологічних рівнях, від виробництва енергії до її споживання.

 Голова підкомітету з питань енергетичної безпеки Вікторія Гриб зосередила увагу присутніх на необхідності використання тих механізми, які доступні сьогодні для впровадження  енергоефективності, врахувавши інтереси як виробників, так і інвесторів. Вдала політика енергоефективності буде сприяти подоланню «енергетичної бідності».

На семінарі акцентували увагу на забезпеченні енергозбереження у системах передачі та розподілу природного газу та електроенергії. Були обговорені схеми зобов’язань і стимулів, які може запровадити Національний регулятор, щоб спонукати мережевих операторів зменшувати втрати, впроваджувати рентабельні та енергоефективні інвестиції в інфраструктуру та належним чином враховувати енергоефективність і гнучкість мережі.

Програма семінару була корисною для учасників, адже була наповнена інформацією щодо становлення політики енергоефективності у Європейському Союзі, а також містила цікаві практичні аспекти.

Міжнародні експерти: Агіме Гербеті /Ms Agime Gerbeti (представник апарату генерального директора Міністерства екології та енергетичної безпеки (Італія) та Доктор Джордж Лоізос/ Dr. George Loizos (директор зі стратегії та міжнародних зв’язків і керівник відділу електромереж Органу регулювання енергетики, відходів і води (Греція) презентували законодавчу базу Європейського Союзу у сфері енергоефективності, зокрема нову Директиву ЄС 2023/1791 про енергоефективність, ролі регулювання у заохоченні зменшенню втрат у мережах, значенню енергосервісних контрактів (ЕСКО), схем зобов'язання з енергоефективності у Європі.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

14 травня 2024 13:06
10 травня 2024 14:20
09 травня 2024 16:00
07 травня 2024 11:30
03 травня 2024 12:56
02 травня 2024 18:00
29 квітня 2024 12:55
23 квітня 2024 16:17
22 квітня 2024 15:36
19 квітня 2024 15:34