У заході взяли участь члени Комітету, представники Міністерства енергетики України, Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів, Міністерства економіки України, Голова НКРЕКП, Офісу підтримки адаптації законодавства України до положень права ЄС, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова, Центру аналітичних досліджень DIXI Group та інші.

Голова Комітету Андрій Герус подякував за допомогу, яка з початку повномасштабної війни росії проти України надається за сприяння Секретаріату Енергетичного Співтовариства через фонд підтримки енергетики України для відновлення української енергосистеми та інтеграції енергетичних ринків України з ринками ЄС, і особливо в контексті майбутнього членства України в ЄС.

Також Андрій Герус зазначив, що Комітет з питань енергетики докладає значних зусиль спрямованих на адаптацію українського законодавства до права ЄС в енергетичній сфері. Зокрема за 2023 рік та першу половину 2024 року, за безпосередньої участі Комітету, Парламент прийняв закони України щодо:

•мінімальних запасів нафти на нафтопродуктів;

•запобігання зловживанню на оптових ринках (REMIT);

•розвитку високоефективної когенерації;

•удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії генеруючими установками споживачів;

• обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту;

• гарантування безпеки постачання газу, механізму періодичного контролю за станом дотримання цільових рівнів заповнення газосховищ шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про ринок природного газу».

У своєму виступі Голова Комітету наголосив, що найближчим часом очікується на схвалення Національного плану з енергетики та клімату, який був презентований у Комітетах Верховної Ради і прийняття якого є зобов’язанням України в Енергетичному Співтоваристві, реалізація якого стане ще одним кроком на шляху втілення енергетичної політики України, що  фокусується на декарбонізації, енергоефективності, диверсифікації джерел постачання та подальшій поглибленій інтеграції із енергосистемою ЄС.

Артуром Лорковскі у своїй Презентації було зазначено про досягнення України, зокрема в частині:

- показників впровадження acquis Energy Community;

- транспонування пакету чистої енергії;

- інтеграції ринку електричної енергії та газу;

- безпеки постачання електричної енергії, природного газу та нафти;

-покращення навколишнього середовища;

- забезпечення незалежності національного регулятора.

Артур Лорковскі відзначив, що в частині імплементації acquis Energy Community, Україна входить у трійку лідерів. Також, він окреслив основні напрямки майбутньої роботи України в частині виконання своїх зобов’язань, як члена Енергетичного Співтовариства і вирішальну Роль Верховної Ради України у цьому процесі, що може полягати у розробці спільно з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства відповідних законопроектів та їх своєчасного розгляду і прийняття, використанням інструментів контролю за прийнятими рішеннями та забезпечення прозорості і залучення громадян до процесу розробки/прийняття законодавства;

Більш детально про Презентацію можна переглянути за посиланням.

В ході дискусії та обговорення Презентації, народними депутатами України, членами Комітету були підняті питання:

Олексієм Кучеренком стосовно монопольного становища на ринку електричної енергії та газу;

Інною Совсун щодо забезпечення незалежності національного регулятора та транспозиції пакету чистої енергії, а також стосовно надання Україні допомоги в енергетичній сфері;

Вікторією Гриб щодо допомоги ЄС у підготовці Україною до опалювального сезону 2024-25рр.

На завершення дискусії було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

18 липня 2024 12:03
18 липня 2024 11:54
17 липня 2024 11:57
16 липня 2024 16:13
Звернення Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг до парламентів та урядів держав світу, міжнародних організацій, енергетичних компаній країн Східної Європи щодо надання термінової допомоги Україні обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури, об'єктів гідро- та теплогенерації, пошкоджених внаслідок російського ракетного терору, поновлення стійкості та керованості енергосистеми в осінньо-зимовий період 2024-2025 років (ENGLISH VERSION)
09 липня 2024 15:57
01 липня 2024 12:03
28 червня 2024 14:59
24 червня 2024 17:22
24 червня 2024 16:57
24 червня 2024 10:47