В ході зустрічі з керівництвом Чернігівської ОВА та представниками бізнесу регіону були обговорені актуальні питання у сфері енергетики.
Зокрема, Головою Комітету Андрієм Герусом було наголошено, що зважаючи на постійні атаки рф створюються додаткові проблеми українській енергосистемі, тому варто встановлювати у містах енергооб’єкти потужністю до 5 МВт, адже обстрілювати їх складно. Аби таке бачення працювало, в парламенті прийнято закон щодо механізму «активного споживача» та знаходиться на розгляді законопроект щодо спрощення приєднань.
Також Голова Комітету наголосив, що Фонд декарбонізації зараз видає кредити для бізнесу під 9% річних у гривні розміром до 25 мільйонів гривень на встановлення сонячних електростанцій, когенераційних установок, теплових насосів, котлів. Це дасть можливість зменшити споживання електроенергії на підприємствах та розвантажить загальну електромережу.
Представники бізнесу обговорили питання механізму обліку та розрахунку за «зелену» електроенергію (Net Billing) та висловили занепокоєння щодо змін до податкового законодавства, які стосуються акцизу на паливо.
В ході візиту члени Комітету відвідали когенераційну установку потужністю 630 кВт на одному з об’єктів, яка забезпечуватиме безперебійне надання однієї з важливих послуг містянам під час блекаутів.
Голова підкомітету Сергій Нагорняк зазначив, що сьогодні є дуже важливою співпраця з міжнародними партнерами та донорами, які фінансують встановлення когенераційних установок та приймають рішення, які дозволяють покращити ситуацію у сфері енергетики. У разі відключень електроенергії встановлення таких установок забезпечуватиме безперебійне надання послуг, як для мешканців регіону, так і для підприємств.