Народні депутати України – члени Комітету Вікторія Гриб, Сергій Нагорняк та Інна Совсун зустрілися з Міністром енергетики та навколишнього середовища Естонії паном А.Суттом, представниками цього міністерства і Надзвичайним та Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Ї.В. Аннелі Кольк.

На початку зустрічі Міністр енергетики та клімату Естонії Андрес Сутт висловив від імені Естонії слова підтримки Україні у її героїчній боротьбі з російськими окупантами, співчуття всім, хто втратив близьких внаслідок  російських обстрілів, а також підтвердив готовність надалі підтримувати Україну. Така підтримка включає як військову допомогу так і допомогу у відбудові нашої держави за участю естонського бізнесу. З початку російської агресії проти України Естонія надала нашій державі військово-технічної допомоги на суму понад 400 млн євро, що становить понад 1% ВВП країни. Естонія є серед лідерів за обсягами надання військової допомоги із розрахунку на душу населення. У 2025 році Естонія у співпраці з Європейським Союзом поставила Україні енергоблок потужністю 200 МВт. У співпраці державного та приватного секторів Естонія надіслала до України генератори, трансформатори струму та напруги (загалом понад 60 трансформаторів) та інше обладнання. Усі поставки організовано через механізм цивільного захисту ЄС (UCPM). За інформацією Посольства Естонії в Україні, станом на сьогодні Естонія внесла 470 000 євро до Фонду підтримки енергетики України.

Члени Комітету наголосили на нагальних потребах українського енергетичного сектору та шляхах зміцнення стійкості української енергетики. Було акцентовано на важливості розвитку систем зберігання енергії, які відіграють важливу роль у забезпеченні стабільності енергетики.

Вікторія Гриб порушила питання доступу до кредитного фінансування, «оскільки наразі нам бракує ресурсів для відновлення енергетичної інфраструктури. Естонія може відіграти важливу роль у залученні інвестиційного капіталу до України. Подальший прогрес України має відбуватися в рамках довгострокової стратегії (заснованої на «зеленій» енергетиці) та короткострокової стратегії виживання, де Україна зобов'язана покладатися на відновлення теплової генерації», - зазначила вона.

Інна Совсун поінформувала представників Естонії щодо стану підготовки євроінтеграційних законопроектів, розвитку енергетики з відновлюваних джерел енергії та попросила про подальшу підтримку України на шляху до Європейської інтеграції, у тому числі сприяти налагодженню комунікації та популяризувати Україну серед інших держав-членів Євросоюзу (Уряд Естонії одним з перших затвердив офіційну позицію щодо підтримки заявки України на членство в ЄС).

Сергій Нагорняк наголосив на важливості подальшої підтримки Євросоюзом України та закликав надалі зберігати цей темп і поінформував про рівень естонсько-української співпраці на регіональному рівні, зокрема проектів у Житомирській області та закликав до масштабування регіональних ініціатив, звернувши зокрема увагу на потенціал Черкаської області.

На завершення члени Комітету подякували естонським представникам за принципову, послідовну та всебічну підтримку.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

05 червня 2025 09:34
05 червня 2025 09:23
04 червня 2025 11:06
21 травня 2025 16:47
14 травня 2025 14:00
06 травня 2025 15:03
25 квітня 2025 10:14
22 квітня 2025 14:14
17 квітня 2025 10:39
11 квітня 2025 15:26