ПРЕС-РЕЛІЗ від 03.02.2016

08 лютого 2016, 12:00

ПРЕС-РЕЛІЗ

                3 лютого 2016 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки першим питанням було заслухано проект Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», реєстр.№2966 (повторне перше читання).

Законопроектом пропонується визначити порядок формування, правовий статус та організацію діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), чіткі межі її компетенції та повноваження необхідні для реалізації покладених на неї завдань.  Законопроект містить прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності Регулятора в прийнятті ним компетентних та справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання.

Наступним питанням було заслухано проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (технічний), реєстр.№3447.

Необхідно зазначити, що проект розроблений з метою уточнення формулювання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» від 04 червня 2015 року № 514-19, яким внесені зміни до механізму державного стимулювання розвитку відновлюваної енергетики.

Значну увагу було приділено стану відпрацювання проекту Закону «Про ринок електричної енергії України». Він має визначити правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії і врегулювати відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище.

Основну увагу народних депутатів України – членів Комітету було направлено на розгляд актуальності законопроекту та необхідності в найближчій перспективі Уряду винести його на розгляд Верховної Ради та посилити роботу з розробки нормативно-правових актів, прийняття яких передбачено законопроектом.