Верховна Рада ратифікувала договори гарантії для встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»

23 травня 2022, 14:04

ПрАТ «Укргідроенерго» у вересні 2021 році уклало угоди з міжнародними фінансовими організаціями з метою отримання коштів позики для реалізації інвестиційного проекту «Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграцій енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»). Загальний обсяг інвестицій міжнародних фінансових організацій склав 212 млн. дол. США.

Оскільки ратифікація міжнародних договорів України здійснюється шляхом прийняття законів про ратифікацію, вчора, 22 травня, Верховна Рада України ухвалила Закон про ратифікацію Договору гарантії (Проект «Україна-Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Договору гарантії (Проект «Україна-Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, що діє в якості виконавця від імені Фонду чистих технологій.

 

Закон надає можливість ПрАТ «Укргідроенерго» в подальшому реалізовувати Проект «Україна-Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго») та створювати додаткові високоманеврові і швидкодіючі резерви, які за своїми параметрами не мають аналогів в ОЕС України та є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії.

 

В прес-релізі Товариство повідомляє, що встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго» є технологією спільного виробництва електроенергії гідроагрегатами ГЕС та промисловими системами накопичення енергії з підтримкою споживання на власні потреби ГЕС від фотоелектричних станцій.

 

Проектом передбачено встановлення системи накопичення енергії потужністю 212 МВт та сонячної електростанції потужністю 63,9 МВт.