05 липня 2022, 16:24

Україна має імплементувати енергетичне законодавство ЄС та орієнтуватись на європейський зелений курс – Андрій Герус

Для того, аби енергетика України, в результаті реалізації Плану відновлення України, представленого в Лугано, перейшла на якісно новий рівень – необхідно імплементувати європейське законодавство та орієнтуватись на зелену енергетику.

 

Заявив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

 

«Якщо ми говоримо в контексті інтеграції з європейськими енергетичними ринками, Україні потрібно імплементувати європейські правила гри, які діють на енергетичних ринках Європи. Європейські правила – це передумова конкурентного та прозорого ринку, яка гарантує споживачам справедливу ціну на енергоресурси», - сказав Андрій Герус.

 

Голова Комітету також зазначив, що пріоритетом для України має бути розвиток зеленої енергетики.

 

«Ми розуміємо, що за зеленою енергетикою майбутнє. Технології, які стають доступні нам, це технології, які дозволяють використовувати енергію сонця, вітру, води. Ці технології в Європі постійно покращуються і розвиваються. Зараз Європейський Союз прийняв додаткове рішення щодо прискореного переходу до відновлюваних джерел енергії, щоб зменшити залежність від імпорту російського викопного палива. Саме такі рішення має приймати й Україна, тому що стратегічний вибір зроблено: ми – частина Європейського Союзу, а якщо ми його частина, то повинні рухатися в унісон з європейськими тенденціями і будувати такий енергетичний ринок, який існує в Європі», - додав Андрій Герус.

 

Зазначимо, що у швейцарському Лугано на Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC2022) урядова делегація презентувала проект Плану відновлення та розвитку України. У рамках Плану відновлення та розвитку України визначено список національних програм, серед яких є «Енергетична незалежність та зелений курс».

 

Країни Європейського Союзу планують допомогти у прискоренні відновлення галузей економіки України, і важливим елементом такої допомоги стане участь ЄС у модернізації енергетичного сектору України.