Для проходження цієї зими Європі вистачить палива без поставок з росії

28 вересня 2022, 17:46

Дослідницька служба BloombergNEF підрахувала, що тих обсягів скрапленого газу, які Європа наразі імпортує, може вистачити для виробництва електроенергії, аби компенсувати закупівлю російського газу.

 

Європа може імпортувати майже на 40% більше скрапленого газу протягом майбутньої зими, ніж минулого року, цих поставок достатньо, щоб покрити повну зупинку потоків російських трубопроводів з 1 жовтня.

 

Щоб отримати додаткове паливо, Європі доведеться купувати на ринку на 90% більше СПГ, ніж вони законтрактували.

 

Нагадаємо, що на тлі побоювань, що росія може припинити постачання газу, Рада Європейського Союзу затвердила регулюючий документ про скорочення попиту на газ в ЄС на 15% цієї зими. Країни-члени ЄС скоротять свій попит на газ на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п'ять років у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року.

 

За словами Урсули фон дер Ляєн через шість-сім місяців Європа повністю позбудеться залежності від російських викопних енергоресурсів.

 

За її словами, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Європейському Союзу вдалося забезпечити загальне скорочення частки російського імпорту газу з 40% до 9%.

 

«Ми перейшли від росії до інших надійних постачальників, як, наприклад, Сполучені
Штати, Норвегія, Азербайджан, Алжир та інші. Насправді сьогодні Норвегія постачає
більше газу в Євросоюз, ніж росія. І ті поставки газу, які нам росія скоротила, ми
повністю компенсували за рахунок інших надійних постачальників», - сказала
Президентка Єврокомісії.

 

Раніше Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус зазначив, що майбутня зима буде непростою для Європейського Союзу, але в подальшому Європа відчує значні економічні покращення, адже позбудеться енергетичного диктатора, який маніпулює як не фізичними поставками, так цінами.