ЄС попередньо ухвалив рішення про восьмий пакет санкцій проти рф
05 жовтня 2022, 15:02
У відповідь на анексію українських територій росією та проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях, Комітет постійних представників ЄС підтримав новий, восьмий, пакет санкцій проти росії.
Головним елементом санкцій є заборона морського транспортування російської нафти до третіх країн за цінами, що перевищують верхню межу ціни на нафту, та заборона на пов'язані з цим послуги. Також передбачені механізми для неможливості уникнення санкційних обмежень.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вже привітала це рішення:
«Я вітаю сьогоднішню згоду держав-членів щодо восьмого пакета санкцій. Ми діяли швидко й рішуче. Ми ніколи не приймемо ні фіктивні путінські референдуми, ні будь-яку анексію України. Ми сповнені рішучості продовжувати змушувати Кремль платити».
Восьмий пакет санкцій був презентований Європейською комісією за ініціативою Урсули фон дер Ляєн 28 вересня.
Тоді Президентка Єврокомісії заявила, що обмеження ціни на нафту, яке пропонується
у восьмому пакеті, допоможе зменшити доходи росії і збереже стабільність світових
енергетичних ринків.
«Лідери країн Великої сімки погодилася ввести обмеження ціни на російську нафту для
третіх країн. У восьмому пакеті ми закладаємо правову основу для обмеження ціни на
нафту. Ми вже погодилися заборонити морське постачання російської сирої нафти в
Європейський Союз з 5 грудня, але ми також знаємо, що деякі країни, які розвиваються,
все ще потребують деяких поставок російської нафти, але за низькими цінами»,
- заявила Урсула фон дер Ляєн.
Нагадаємо, що на початку червня, в рамках шостого пакету санкцій проти росії, Євросоюз ухвалив рішення про часткове ембарго на російську нафту.
Заборона стосувалася закупівлі сирої нафти й нафтопродуктів з росії, що доставляються до держав-членів ЄС морем, водночас був передбачений тимчасовий виняток для трубопровідної нафти, аби подолати блокування пакету санкцій деякими країнами.
Члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вітають рішення послів і членів постійних представництв країн ЄС.
За словами Голови Комітету Андрія Геруса, Європа має посилювати санкції проти рф та працювати над диверсифікацією джерел постачання енергоресурсів. Це буде єдина правильна відповідь на поведінку росії.