Більше половини потужності ХАЕС економлять українці, зменшуючи споживання електроенергії – Андрій Герус

15 листопада 2022, 10:04

Ремонти пошкоджених російськими ракетами об’єктів енергетичної інфраструктури продовжуються, при відсутності нових обстрілів, добровільне зменшення споживання пришвидшить стабілізацію роботи енергосистеми.

 

Заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини» Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

 

Сьогодні складна ситуацію з електропостачанням спостерігається в Києві та області та на північному сході країни: Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська та частково Черкаська області.

 

Андрій Герус повідомив, що додатковими труднощами для стабілізації роботи енергосистеми стають температурні коливання, які спричиняють збільшення споживання електричної енергії. Це створює додаткові дефіцити електроенергії в енергосистемі України.

 

«Варто пам’ятати, що добровільне зменшення споживання, особливо у вечірні години, допомагає енергетикам працювати над ремонтом об’єктів енергетичної інфраструктури», - сказав Андрій Герус.

 

Він додав, що українці прислухаються до прохання зменшити споживання електроенергії. Якщо говорити про масштаб всієї країни – економія становить близько 10% - це суттєвий показник.

 

«До прикладу, споживання в день становить близько 14 тис МВт, 10% - це 1,4 тис МВт. Хмельницька АЕС працює з потужністю 2 тис МВт - тобто населення економить більше половини потужності ХАЕС», - зі слів Голови Комітету.